Nasze spojrzenie na…  •  Izba

Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku - cykl rozmów z ekspertami

“Making the world a better home” to nowy nadrzędny cel Grupy Saint-Gobain.

Podążając za tą ambicją firma Saint-Gobain postanowiła zbadać, jak będą wyglądać Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku. W tym celu zaproszono wybitnych architektów, biznesmenów i naukowców, z którymi zostały przeprowadzone rozmowy o przyszłości. Gospodarzem tych arcyciekawych spotkań był Dariusz Bugalski, podcaster, wybitny dziennikarz.

Wszystkie rozmowy sukcesywnie już ukazały się na stronie projektu, na którą serdecznie zapraszamy Was już dziś w imieniu red. Bugalskiego i naszym: 

WWW.SAINT-GOBAIN.PL/POLSKIE-MIASTA-PRZYSZLOSCI-2050

 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch ostatnich odcinków cyklu:

Kryzys klimatyczny - czyli jak zadbać o Ziemię, aby pozostała naszym domem w przyszłości to temat poruszony w przedostatnim odcinku Polskich Miast Przyszłości 2050.  Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy wystarczy nam czasu, aby jej zapobiec? Jakie są sposoby skutecznego przeciwdziałania zmianom klimatycznym? Na te i inne pytania odpowiedział dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun − profesor SGGW, ekspert ds. polityki klimatycznej.

 

Czy będziemy lgnąć do miast czy raczej z nich uciekać? Czy wiedza ekspertów z Saint−Gobain pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną? Która polska aglomeracja jest na najlepszej drodze do przyszłości? Co trzeba zrobić już dzisiaj, żeby móc spojrzeć optymistycznie w przyszłość? O swojej podróży w przyszłość i o tym, co z tego wynikło opowiedzą Kacper Nosarzewski z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością i Henryk Kwapisz z Saint−Gobain w Polsce.

 

Nowatorski efekt wielomiesięcznej ścisłej współpracy ekspertów Saint−Gobain oraz Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością mogą Państwo odnaleźć: TUTAJ 

Przypomnijmy, że opiera się on na badaniu foresightowym, czyli takim, w którym wybiegamy daleko w przyszłość i badamy wpływ nieistniejących jeszcze rozwiązań na rzeczywistość. Wyniki i interpretacja badań są ilustracją tego, co będzie się działo z polskimi metropoliami w perspektywie najbliższych trzech dekad.

 

Zapraszamy również Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat Wyzwań dla Polski na stronie naszej cyfrowej publikacji, która powstała we współpracy z ekspertami z firm tworzących naszą organizację, a także instytucji specjalizujących się w tematach poruszanych w raporcie "Polskie Miasta Przyszłości 2050" >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!