Nasze spojrzenie na…  •  Izba

Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku - cykl rozmów z ekspertami

“Making the world a better home” to nowy nadrzędny cel Grupy Saint-Gobain.

Podążając za tą ambicją firma Saint-Gobain postanowiła zbadać, jak będą wyglądać Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku. W tym celu zaproszono wybitnych architektów, biznesmenów i naukowców, z którymi zostały przeprowadzone rozmowy o przyszłości. Gospodarzem tych arcyciekawych spotkań był Dariusz Bugalski, podcaster, wybitny dziennikarz.

Wszystkie rozmowy sukcesywnie już ukazały się na stronie projektu, na którą serdecznie zapraszamy Was już dziś w imieniu red. Bugalskiego i naszym: 

WWW.SAINT-GOBAIN.PL/POLSKIE-MIASTA-PRZYSZLOSCI-2050

 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch przedostatnich odcinków cyklu:

Czy powietrze z rury wydechowej autobusu może być czystsze niż to, którym oddychamy? Czy autobus w przyszłości będzie swoistym filtrem powietrza w mieście? Czym jest "platoning" i czy może zapewnić elastyczne podejście do natężenia ruchu w godzinach szczytu? Mateusz Figaszewski − Dyrektor Rozwoju Elektromobilności, Solaris i zarazem ekspert w dziedzinie transportu publicznego, zdradził nam tajniki najnowszych i przyszłych rozwiązań w komunikacji miejskiej.

 

Co za 30 lat stanie się z tzw. 'wielką płytą'? Czy przyszłość miast będzie zielona? 

W ósmym odcinku cyklu Polskie Miasta Przyszłości 2050, Karol Klos − prezes Wydawnictwa Forum Branżowe i zarazem ekspert w dziedzinie branży okiennej opowiadał o betonozie, swoistej chorobie dolegającej naszym przestrzeniom miejskim, w których obecnie mieszkamy, pracujemy i przebywamy. 

 

Nowatorski efekt wielomiesięcznej ścisłej współpracy ekspertów Saint−Gobain oraz Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością mogą Państwo odnaleźć: TUTAJ 

Przypomnijmy, że opiera się on na badaniu foresightowym, czyli takim, w którym wybiegamy daleko w przyszłość i badamy wpływ nieistniejących jeszcze rozwiązań na rzeczywistość. Wyniki i interpretacja badań są ilustracją tego, co będzie się działo z polskimi metropoliami w perspektywie najbliższych trzech dekad.

 

Zapraszamy również Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat Wyzwań dla Polski na stronie naszej cyfrowej publikacji, która powstała we współpracy z ekspertami z firm tworzących naszą organizację, a także instytucji specjalizujących się w tematach poruszanych w raporcie "Polskie Miasta Przyszłości 2050" >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!