Aktualności firm stowarzyszonych

Polska Najlepszym Rynkiem Roku 2021 w MAN

Niecały miesiąc temu dotarła do nas fantastyczna wiadomość.

Firma MAN Polska otrzymała tytuł  „Market of the year”.

„Jesteśmy najlepszym rynkiem roku 2021. Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona zwycięzców w tym jakże prestiżowym konkursie. To sukces ciężkiej i żmudnej pracy całego zespołu i naszych kolegów z centrali za co dziękuję. Jesteśmy mocno zmotywowani i walczymy dalej aby utrzymać ten wspaniały wynik” powiedział Marc Martinez, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska.

We wtorek 07.06. gościliśmy w Wolicy Pana Baumanna, Członka Zarządu MAN Truck & Bus SE odpowiedzialnego za sprzedaż i rozwiązania dla klientów oraz Pana Björnöra szefa regionu Europa, którzy oficjalnie przekazali nam to jakże ważne trofeum. Z dumą prezentujemy lwa, który potwierdza nasze doskonałe osiągnięcia.

MAN Polska może pochwalić się pozycją drugiego kraju na podium po MAN Niemcy pod względem ilości rejestracji pojazdów. Wyprzedziliśmy inne kluczowe kraje jak Francja, która historycznie długo utrzymywała swoją pozycję zaraz za Niemcami.

„Odpowiedni ludzie, silny i zorientowany na sukces zespół to druga połowa naszego sukcesu. Budowanie silnego zespołu to jak wiemy niełatwa sztuka, ale chcąc osiągnąć wysoki poziom kultury działania organizacji, warto podjąć trud tworzenia grupy osób funkcjonujących na wysokim poziomie, który spełni oczekiwania. Ważne jednak, żeby na początku wyznaczyć zasady i być im wiernym do końca oraz by stworzyć atmosferę życzliwości i wzajemnego zaufania. Śmiało mogę powiedzieć, że nam się to udało”. powiedział Marc Martinez.

Podpis przy fotografii: Najlepszy team MAN Polska po odebraniu nagrody z rąk przedstawicieli zarządu MAN Truck & Bus SE.

MAN w Polsce

Koncern MAN obecny jest na polskim rynku od 29 lat. W tym okresie sprzedał ponad 55 000 pojazdów użytkowych, wyprodukował  ponad 170 000 ciężarówek i ponad 20 000 autobusów miejskich. W roku 2020 firma MAN potwierdziła pozycję największego producenta pojazdów użytkowych w Polsce. Fabryki w Starachowicach i Niepołomicach opuściło ponad 25 tysiący pojazdów z logo MAN. Produkowany w Niepołomicach pojazd MAN TGX nowej generacji zdobył najważniejszą nagrodę branży ciężarowej International Truck of the Year 2021!

MAN Truck & Bus Polska, to spółka zajmująca się sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów marki MAN i Neoplan w Polsce. Dysponuje ona siecią serwisową składającą się z 32 punkty, w tym 7 własnych serwisów, jak również 25 autoryzowanych stacji obsługi.

W Polsce MAN posiada dwa zakłady produkcyjne. Zakłady MAN Trucks Sp. z o.o., zlokalizowany w podkrakowskich Niepołomicach to najnowocześniejsza fabryka pojazdów ciężarowych w Europie, otwarta w 2007 roku. Produkuje pojazdy MAN klasy ciężkiej, przeznaczone do eksploatacji w całej Europie.

MAN jest też największym producentem autobusów w Polsce, których montaż odbywa się w fabryce w Starachowicach. Zakład ten to centrum kompetencyjne produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich dla całego koncernu MAN.

W Poznaniu od 2006 roku działa MAN Shared Service Center, centrum finansowo-księgowe obsługujące procesy księgowe większości europejskich spółek koncernu MAN.

W 2017 roku do portfolio swoich produktów MAN wprowadził lekki samochód dostawczy MAN TGE o dmc od 3 do 5,5t. Produkowany jest on w fabryce w Białężycach, zarówno w wersji z napędem konwencjonalnym, jak i z napędem elektrycznym.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!