Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Podwyżka stóp procentowych przez EBC będzie negatywna dla kursu złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,6100 (umocnienie złotego o 3,3%). Przez cały ubiegły tydzień kurs EURPLN kształtował się trendzie wzrostowym. Kurs złotego osłabił się skokowo po ogłoszeniu decyzji RPP w środę oraz w trakcie konferencji A. Glapińskiego w czwartek. W piątek obserwowaliśmy stabilizację kursu EURPLN w przedziale 4,61-4,62. W ubiegłym tygodniu kurs złotego względem euro osiągnął najsłabszy poziom od kwietnia br.

W tym tygodniu kluczowe dla kursu polskiej waluty będzie zaplanowane na czwartek posiedzenie EBC. Oczekiwana przez nas podwyżka stóp procentowych będzie oddziaływała w kierunku wzrostu kursu EURPLN, a konferencja po czwartkowym posiedzeniu EBC może przyczynić się do zwiększenia zmienności kursu polskiej waluty. Zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje z kraju i świata będą naszym zdaniem neutralne dla kursu złotego.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!