Aktualności firm stowarzyszonych

Podwójne wzmocnienie zespołu kontraktów publicznych i energetyki Eversheds Sutherland

Aneta Ziemak-Majchrowska, specjalizująca się w prawie zamówień publicznych, oraz Ernest Łuczak, specjalista w doradztwie dla sektora energetycznego, dołączyli do praktyki kontraktów publicznych i energetyki kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski. Oboje są adwokatami i jako Associates wzmocnią zespół kierowany przez Michała Drozdowicza.

Aneta Ziemak-Majchrowska jest specjalistką w zakresie kontraktów publicznych. Zajmuje się również prawem gospodarczym, negocjowaniem i obsługą umów, a także sądowym i pozasądowym rozwiązywaniem sporów. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Reprezentuje klientów w sporach przed sądami powszechnymi i Krajową Izbą Odwoławczą. Doradza podmiotom z szeregu sektorów: energetyki, ropy i gazu, infrastruktury, taboru kolejowego, środowiska, medycyny i wymiaru sprawiedliwości. Jej doświadczenie obejmuje również obsługę prawną projektów współfinansowanych z funduszy unijnych.

Ernest Łuczak specjalizuje się w obsłudze podmiotów z sektora energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem inwestorów działających w segmencie energetyki odnawialnej. W swojej praktyce zawodowej brał udział w postępowaniach koncesyjnych przed Prezesem URE. Uczestniczył w badaniach projektów fotowoltaicznych i pracował przy szeregu transakcji M&A na polskim rynku. Wspierał klientów w negocjacjach umów kluczowych dla podmiotów realizujących inwestycje OZE (umowy PPA oraz EPC). Posiada również doświadczenie w zakresie prawa nieruchomości. Poza powyższym, zajmował się bieżącym doradztwem korporacyjnym na rzecz przedsiębiorców – w tym przygotowaniem i negocjowaniem szerokiego spektrum umów handlowych. Doradzał również międzynarodowym podmiotom w ich bieżącej działalności gospodarczej.

Od dłuższego czasu stawiamy na wzmocnienie praktyki kontraktów publicznych i energetyki, a pozyskanie jednocześnie Anety i Ernesta pozwala na jej rozwój w obu kluczowych obszarach. Ich szerokie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych na rzecz przedsiębiorców z licznych sektorów, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego, pozwoli nam zapewnić naszym klientom jeszcze bardziej kompleksowe wsparcie ich działalności – mówi Michał Drozdowicz, partner kierujący praktyką kontraktów publicznych i energetyki.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!