Santé

Podsumowanie spotkania Komitetu Zdrowie

Podczas comiesięcznego spotkania Komitetu Zdrowie, które miało miejsce 15 lutego 2024 r. w siedzibie CCIFP, omówiliśmy wyzwania dla sektora ochrony zdrowia w kontekście obecnych i planowanych zmian regulacyjnych.

W roli ekspertów gościliśmy prawników z kancelarii Rymarz Zdort Maruta: mec. Michała Czarnucha, adwokata, partnera w departamencie korporacyjnym i szefa praktyki Life Sciences oraz mec. Julię Nowosielską-Łaskawiec, associate w departamencie korporacyjnym, członka praktyki Life Sciences. Wśród analizowanych tematów znalazły się m.in.: DNUR (Duża Nowelizacja Ustawy Refundacyjnej), reforma prawa farmaceutycznego UE, obszar e-zdrowia, przepisy w zakresie regulacji aptecznych - tzw. AdA 2.0, ustawa o niektórych zawodach medycznych oraz wyzwania z dziedziny ESG i compliance. 

Spotkanie było także okazją do analizy postulatów zgłoszonych przez firmy w ramach propozycji treści Białej Księgi Zdrowia CCIFP. Ten zbiór priorytetowych wyzwań sektora, jak również przykładów dobrych praktyk z innych rynków, stanie się punktem wyjścia do dyskusji z decydentami i KOLs w debacie na temat wyzwań stających przed rządem i parlamentarzystami nowej kadencji. Prace nad ostatecznym kształtem Białej Księgi koordynują prawnicy z kancelarii Rymarz Zdort Maruta.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!