Juridique & Fiscalité

Podsumowanie spotkania Komitetu Podatkowo-Finansowego na temat kontroli podatkowych cen transferowych

Kontrole podatkowe cen transferowych na przestrzeni ostatnich lat stały się coraz częstsze, a przede wszystkim bardziej skuteczne. O tym zjawisku rozmawialiśmy w gronie członków Komitetu Podatkowo-Finansowego podczas spotkania, które odbyło się 20 września w siedzibie CCIFP.

Eksperci z KPMG Polska: Monika Palmowska, Partner; Mariusz Jurkiewicz, Senior Tax Manager; Paulina Szemiel, Tax Manager i Karolina Zemczak, Tax Consultant przedstawili aktualne statystyki dotyczące kontroli TP. Omówiliśmy także główne transakcje będące przedmiotem kontroli podatkowych i celno-skarbowych w 2022 r., jak również narzędzia do typowania podmiotów do kontroli: TPR-C, CBC-R/ CBC-P, CIT-8, JPK_VAT. Nasi eksperci opisali przebieg kontroli oraz dalsze losy podatnika w razie stwierdzenia nieprawidłowości.

W części praktycznej uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć, jak przygotować się do kontroli oraz jak zabezpieczyć się przed kontrolą w zakresie cen transferowych. Omówiliśmy narzędzia do zarządzania ryzykiem, takie jak uprzednie porozumienia cenowe (APA), przegląd cen transferowych, umowa o współdziałanie i porozumienia podatkowe oraz porozumienie inwestycyjne. Eksperci wskazali możliwości niwelowania skutków kontroli, omawiając procedurę wzajemnego porozumiewania się (MAP). Spotkanie zakończyła prezentacja case studies w postaci przykładowych transakcji.

Dziękujemy uczestnikom spotkania za poświęcony czas i zaangażowanie, a prelegentom za cenną dla wszystkich wiedzę teoretyczną i praktyczną.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!