Juridique & Fiscalité  •  Wydarzenie VIP  •  Komitet

Podsumowanie spotkania Komitetu Podatkowo-Finansowego dla dyrektorów finansowych

W dniu 1 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Komitetu Podatkowo-Finansowego CCIFP w gronie dyrektorów finansowych firm członkowskich będące okazją do podsumowania głównych międzysektorowych wyzwań w obszarze podatkowym. Spotkanie prowadziła Agnieszka Wnuk, partnerka i doradczyni podatkowa w Quidea, współprzewodnicząca komitetu.

Jednym z głównych tematów było przesunięcie terminu wdrożenia obligatoryjnego KSeF i niepewność dotycząca nowej daty wejścia w życie systemu. Mając na uwadze nadchodzący audyt techniczny, który ma na celu ocenę poziomu przygotowania systemu oraz niezbędnych zmian i usprawnień, członkowie CCIFP zdecydowali o przekazaniu Ministerstwu Finansów listy zidentyfikowanych zagadnień problematycznych, których uwzględnienie pozwoliłoby wyeliminować główne wątpliwości i trudności. Przedmiotem dyskusji były również inne trudności techniczne, które napotykają firmy podczas raportowania podatkowego. Świadczą one przede wszystkim o ograniczeniach technicznych systemów do raportowania, które mogą się jeszcze bardziej uwidocznić w związku z wejściem w życie kolejnych obowiązków, w tym np. JPK KR. 

Efektem spotkania było opracowanie obszernej listy postulatów dotyczących kwestii technicznych w powyższych obszarach, które CCIFP skieruje do Ministerstwa Finansów. 

Dziękujemy firmom za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne spotkanie komitetu, które odbędzie się w czwartek 4 kwietnia 2024 r. o godz. 10 w siedzibie CCIFP.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!