RSE

Podsumowanie spotkania Komitetów CSR i HR

W dniu 4 kwietnia spotkaliśmy się w gronie członków Komitetów CSR i HR, by porozmawiać o wyzwaniach związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.

Niemal 5,5 mln obywateli to osoby z niepełnosprawnością prawną lub biologiczną, co stanowi 14,3% ogółu populacji. W Polsce jedynie 32,2% osób z niepełnosprawnościami w wieku produkcyjnym jest aktywnych zawodowo, podczas gdy dla ogółu ludności (w wieku produkcyjnym) współczynnik ten wynosi 81%. Te cyfry wskazują, że mamy wiele do zrobienia, zarówno po stronie biznesu, jak i państwa oraz samych osób z niepełnosprawnościami. Jak pokazały przykłady firm obecnych na spotkaniu, m.in.: Auchan Retail Polska, EXCO A2A Polska, Atos, czy Leroy Merlin wiele inicjatyw jest już podejmowanych, ale warto pomyśleć o systemowym wsparciu.

Dziękujemy naszym prelegentom: Łukaszowi Szelidze oraz Krzysztofowi Grychowi z Polskiego Komitetu Paralimpijskiego, jak również Tomaszowi Radomskiemu, CEO Atos Poland i Laurentowi Le Pajolec z EXCO A2A Polska za podzielenie się dobrymi praktykami. Zapraszamy do współpracy z Polskim Komitetem Paralimpijskim przy nowym projekcie związanym z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!