Aktualności firm stowarzyszonych

Piotr Szafarz nowym szefem Zespołu Prawa Nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w kancelarii Dentons

Dentons, największa w Polsce i na świecie kancelaria prawna, powołała Piotra Szafarza na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie on odpowiedzialny za wzmacnianie relacji z klientami oraz pozycji Dentons jako wiodącej praktyki nieruchomościowej w regionie. W swojej nowej roli Piotr Szafarz będzie współpracował bezpośrednio z Pascalem Schmitzem, szefem Europejskiej Praktyki Prawa Nieruchomości w Paryżu.

Jednocześnie Piotr Szafarz pozostanie na czele renomowanego warszawskiego Zespołu Prawa Nieruchomości, tworzonego przez ponad 50 prawniczek i prawników, w tym ośmioro partnerów. Wspierać go będzie dwoje nowo powołanych zastępców: partnerzy Monika Sitowicz i Bartłomiej Kordeczka.

„Region CEE nadal oferuje znakomite możliwości inwestycyjne. Wierzę, że po trudnym roku 2020 czeka nas mocne ożywienie gospodarcze i większa aktywność na rynku nieruchomości”, mówi Piotr Szafarz, powołany na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. „Doskonałe rozumienie potrzeb biznesowych naszych klientów oraz podnoszenie efektywności dzięki wykorzystaniu nowych technologii niezmiennie pozwalają nam oferować najwyższej jakości obsługę prawną. Będę ściśle współpracował z partnerami zarówno w regionie, jak i w Warszawie, a zwłaszcza z moimi zastępcami – Moniką Sitowicz i Bartłomiejem Kordeczką”. 

Piotr Szafarz jest obecny na rynku nieruchomości od 27 lat. W 2020 roku kierowany przez niego zespół doradzał przy ponad 40 projektach o łącznej wartości blisko 2,5 miliarda euro, reprezentując między innymi Cavatina Holding, CPI Property Group, GLL Real Estate Partners, Hines, P3 Logistic Parks, Savills Investment Management, Segro oraz Skanska Property Group.

Piotr Szafarz cieszy się opinią jednego z najlepszych prawników nieruchomościowych w Polsce, co potwierdzają niezależne międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Chambers Europe oraz Who’s Who Legal.

Awans Piotra Szafarza jest częścią zmian związanych z planowanym odejściem z kancelarii partnera Pawła Dębowskiego, który rozpoczyna nowy etap w życiu zawodowym i przechodzi do biznesu typu private equity.

„Po 31 latach kariery prawniczej doszedłem do wniosku, że nadszedł czas na zmianę. Myślałem o tym już od pewnego czasu i jestem podekscytowany nowym rozdziałem w moim życiu zawodowym”, mówi Paweł Dębowski. „Wierzę, że klienci firmy zostają w najlepszych rękach: Piotra Szafarza i pozostałych znakomitych partnerów Zespołu Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons, od lat uznawanych za czołowych prawników w Polsce. Cieszę się również na moją przyszłą współpracę z kancelarią Dentons, już jako jej klient”. 

„Jestem bardzo zadowolony, że to Piotr Szafarz zgodził się stanąć na czele naszego zespołu w CEE. Na terenie całej Europy i Wielkiej Brytanii Dentons zatrudnia 450 prawników specjalizujących się w prawie nieruchomości, z czego tylko w Polsce ponad 50. Wszyscy oni na co dzień starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów”, mówi Evan Z. Lazar, który współkieruje globalną Praktyką Prawa Nieruchomości w kancelarii Dentons. „Jednocześnie chciałbym podziękować Pawłowi za jego ogromny wkład w rozwój naszej firmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz życzyć mu sukcesów na kolejnych etapach kariery zawodowej. Nie mogę się już doczekać pracy z Pawłem jako naszym klientem”. 

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons oferuje kompleksową obsługę klientów nieruchomościowych, w tym między innymi inwestorów, deweloperów oraz instytucji finansowych. Doradza w transakcjach kupna i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, finansowania nieruchomości oraz najmu - w sektorze biurowym, logistycznym, centrów handlowych, mieszkaniowym oraz hotelowym. 

***

O kancelarii Dentons
 

Dentons jest największą globalną firmą prawniczą, której utalentowany zespół w ponad 75 krajach odpowiada na światowe wyzwania i szanse. Rozwiązania prawne i biznesowe, jakie oferuje Dentons, czerpią z bogactwa i siły lokalnych społeczności, wykorzystując jednocześnie wielokrotnie nagradzane innowacje w zakresie obsługi klientów, takie jak platforma innowacji i doradztwa strategicznego Nextlaw. Dzięki swojej policentryczności  i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również zapewnieniu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników z całego świata, Dentons zmienia status quo na rynku obsługi prawnej, wspierając działania klientów i społeczności w tzw. nowej dynamice. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager                           

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!