Aktualności firm stowarzyszonych

Paweł Dębowski drugim Polakiem uhonorowanym nagrodą CEEQA Lifetime Achievement

Paweł Dębowski, Szef Zespołu Prawa Nieruchomości Dentons w Europie, dołączył do grona zwycięzców nagrody Lifetime Achievement in Real Estate, przyznawanej przez kapitułę konkursu CEE Quality Awards (CEEQA). To prestiżowe wyróżnienie może otrzymać tylko jedna osoba w roku za wybitne osiągnięcia na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE i SEE). Paweł Dębowski jest drugim i najmłodszym Polakiem, który w ciągu szesnastu lat został uhonorowany nagrodą CEEQA za całokształt wieloletniej działalności na rzecz rozwoju sektora nieruchomości w regionie. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 15 maja br. w Warszawie.

Paweł Dębowski jest radcą prawnym z blisko 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Brał udział w procesach tworzenia pierwszych inwestycji nieruchomościowych w Polsce po 1989 r., doradzając klientom instytucjonalnym i największym zagranicznym firmom działającym w Polsce. W swojej dotychczasowej karierze kierował m.in. zespołem nieruchomości w międzynarodowych kancelariach: CMS Cameron McKenna, Clifford Chance oraz Salans (obecnie Dentons) oraz był prezesem zarządu spółki Globe Trade Centre. Obecnie stoi na czele europejskiej praktyki prawa nieruchomości w kancelarii Dentons, która jest najwyżej ceniona w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Dziś jego nazwisko pojawia się w na liście doradców największych i najbardziej skomplikowanych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce i CEE. Dębowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych ekspertów na rynku nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, co znajduje swoje potwierdzenie w polskich i międzynarodowych rankingach i wyróżnieniach, m.in.: rankingu Rzeczpospolitej, magazynu Forbes, a także Chambers Europe czy Legal 500. Jury CEEQA dwukrotnie nagradzało go tytułem „Profesjonalista Roku” (Industry Professional of the Year).

Nagrody CEEQA są jednym z najważniejszych wyróżnień branżowych w Europie, przyznawanych instytucjom, organizacjom oraz ekspertom z branży nieruchomości komercyjnych, którzy dokonali transformacji na tym rynku oraz wnieśli znaczący wkład w rozwój sektora na kilkunastu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Nagroda CEEQA w kategorii Lifetime Achievement in Real Estate jest jedyną, której laureat zostaje ogłoszony przed uroczystą galą konkursu. W tym roku została przyznana po raz szesnasty i po raz drugi w historii zwycięzcą został ogłoszony Polak. 

Richard Hallward, założyciel i organizator nagrody CEEQA powiedział: Przemiany w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie infrastruktury budowlanej i nieruchomości komercyjnych były i są wpisane w jedną z największych historii gospodarczych w Europie. Paweł Dębowski znajduje się w samym centrum tej historii. Nadszedł moment, aby uhonorować go wyróżnieniem dla najbardziej zaangażowanej i wpływowej osoby w historii rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc to zrobić. 

Z wielką pokorą przyjmuję ten wyraz uznania ze strony najważniejszych profesjonalistów z branży. Cieszę się, że praca, którą lubię i która jest moją pasją, utorowała mi drogę do tak zacnego grona najbardziej wpływowych osób na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i regionie CEE. Dziękuję też zespołowi, którym kieruję i z którego jestem naprawdę dumny – podsumowuje Paweł Dębowski 
– Szef Zespołu Prawa Nieruchomości Dentons w Europie
  

Więcej informacji na ceeqa.com/debowski

Kontakt dla mediów: 

Agnieszka Rowicka
Marketing Manager Real Estate
+48 22 242 57 74
agnieszka.rowicka@dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!