Aktualności firm stowarzyszonych

Park Panattoni w Białymstoku wynajęty w całości. Deweloper szykuje kolejne 35 000 m kw. w ramach Panattoni Park Białystok II

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, dalej rozbudowuje północno-wschodnią Polskę. Deweloper wynajął w 100 proc. Panattoni Park Białystok I i zapowiada budowę drugiego centrum dystrybucyjnego w sercu Podlasia. Jeszcze w tym roku, w ramach Panattoni Park Białystok II, powstanie 35 000 m kw. powierzchni.

Panattoni zwiększa potencjał Podlasia. Firma jako pierwsza w branży deweloperów powierzchni przemysłowych wyposażyła region Podlasia w nowoczesne magazyny klasy A. Strzałem w dziesiątkę jest zrealizowany Panattoni Park Białystok I o powierzchni ponad 40 000 m kw. Deweloper właśnie wynajął inwestycję w 100 proc. a swoje miejsce znalazły firmy z różnych branż - produkcyjnej, logistycznej, a także hurtowania książek, gier i wydawnictw muzycznych. Sukces komercjalizacji pierwszego centrum dystrybucyjnego w Białymstoku sprawił, że deweloper zapowiada kolejną inwestycję. Będzie nią Panattoni Park Białystok II o planowanej powierzchni ca. 35 000. Centrum dystrybucyjne będzie zlokalizowane w Choroszczy, tuż przy Węźle Białystok Zachód-Ploski, łączącym S8 z przygotowywaną S19.

- „Białystok to najprężniej rozwijające się miasto na Podlasiu, wschodniej granicy nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej” komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni i dodaje: „Dynamiczny wzrost sektora branży e-commerce, a także rozwój infrastruktury w Polsce sprawiły, że region cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Po realizacji drogi S19 (Via Carpatia), biegnącej przez główne miasta Polski Wschodniej, łączącej docelowo litewską Kłaipedę z greckimi Salonikami, Białystok stanie się ważnym ośrodkiem przemysłowym nie tylko Podlasia, ale i będzie w przyszłości stanowić ważny szlak transportowy. Dlatego Panattoni już dzisiaj wspiera rozkwit regionu”.

Panattoni Park Białystok II o powierzchni 35 000, będzie adresowany wielu najemcom – od logistyków, po firmy zajmujące się produkcją. Na Park składają się dwie hale magazynowe klasy A. Każda z nich wyposażona będzie w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0” oraz szerokimi placami manewrowymi, a także przestronnymi biurami z możliwością indywidualnej aranżacji. Projekt spełnia będzie spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!