Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni wraz ze studentami stworzy raport o zrównoważonym rozwoju. Trzecia edycja Top 100 Young od PSML

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym działaniem w obszarze zrównoważonego rozwoju. Deweloper weźmie udział w programie Top 100 Young, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. W ramach projektu szóstka studentów z uczelni ekonomicznych i technicznych stworzy dla firmy raport dotyczący efektywności wdrożenia wybranych rozwiązań ekologicznych w obiektach magazynowych i przemysłowych. Uczestnicy zbadają m.in. systemy oszczędzające wodę i energię. Jest to trzecia edycja programu, a Panattoni bierze w nim udział od pierwszej odsłony.

W młodych umysłach siła. Panattoni po raz trzeci bierze udział w projekcie PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów) Top 100 Young. W ramach wyzwania sześcioosobowa grupa studentów uczelni technicznych oraz ekonomicznych stworzy rozszerzoną analizę efektywności potencjalnego wdrożenia wybranych rozwiązań zrównoważonego rozwoju w obiektach magazynowych i przemysłowych. Raport obejmie systemy wodne - w obiektach oraz na zewnątrz budynku – systemy oszczędności energii, a także inne rozwiązania jak zielone ściany z mchu zamiast wełny, czy ekologiczne dachy zabezpieczające przed przegrzaniem hal. Studenci biorąc pod uwagę konkretne rozwiązania, dokonają analizy LCC (Life Cycle Cost) i zbadają szczegółowo koszt życia budynku. Oficjalne rozpoczęcie III edycji Top 100 Young odbędzie się w październiku br.  

Udział Panattoni w kolejnej odsłonie Top 100 Young komentuje Anita Pietrykowska, Marketing & Communications Director Europe, Panattoni: „Jako lider w swojej branży, chcemy także wyznaczać trendy w zielonych rozwiązaniach. Aby efektownie je implementować nieustannie współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, a udział w projekcie, pozwoli poszerzyć naszą wiedzę o analizę najzdolniejszych studentów w kraju”. I dodaje: „Po raz trzeci bierzemy udział w Top 100 Young, które pozwala na współpracę z wielkimi talentami. W ostatnich latach otrzymaliśmy raport o koncepcji magazynu idealnego o charakterze spekulacyjnym, a także analizę dotyczącą nowych lokalizacji pod inwestycje przemysłowe w obliczu realizacji koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku z uwzględnieniem rozwoju ośrodków urbanizacyjnych. Zespoły pracujące nad tymi problemami przeprowadziły szczegółowe i profesjonalne badania, dostarczając wiedzę istotną dla naszej działalności. Jesteśmy pewni, że w tej edycji czeka nas powtórka”.

Projekt Top 100 Young został stworzony dla wyróżniających się studentów z kierunków skorelowanych z łańcuchem dostaw, zarządzaniem i inżynierią produkcji, analityką gospodarczą, analizą i zarządzaniem w biznesie, a także automatyką i robotyką, przy zaangażowaniu naukowców i menadżerów. To doskonała okazja do promocji wyróżniających się studentów, a także samych uczelni oraz fantastyczna okoliczność dla przedsiębiorstw na współpracę z młodymi talentami, które mogą w przyszłości zasilić szeregi firmy.

Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny firma Panattoni aktywnie włącza się w realne wsparcie młodych talentów z czołowych ośrodków akademickich w Polsce biorących udział w Programie Top Young 100. Cieszymy się, że najlepsi Studenci w trzeciej już odsłonie Programu będą mogli sprawdzić swoje pomysły i połączyć bogatą wiedzę teoretyczną z młodzieńczą kreatywnością, mając realny wpływ na rzeczywistość biznesową. Co więcej temat zielonych rozwiązań, tak bardzo aktualny w dzisiaj, powinien być drogowskazem i głosem młodego pokolenia wchodzącego na rynek pracy. Trzymamy zatem kciuki za grupę Studentów i jeszcze raz dziękujemy firmie Panattoni za włączanie młodego pokolenia w tematy istotnie ważne nie tylko w kontekście biznesu ale i środowiska! - komentuje Teodor Kula, Członek Zarządu PSML, jeden z inicjatorów Programu Top Young 100.

Temat tegorocznego raportu wpisuje się w aktualną politykę Panattoni, które w tym roku ruszyło z koncepcją „Go Earthwise with Panattoni”. W jej ramach dąży m.in. do zwiększenia izolacyjności ścian i dachów w swoich obiektach(zmniejszając emisję spalin i dwutlenku węgla), a także wdraża automatyczne systemy zarządzania energią elektryczną i ograniczające wodę. Ponadto dbając o well-being pracowników, Panattoni wprowadziło fasady z przeszklonymi elewacjami, zwiększającymi dopływ światła słonecznego oraz powiększyło strefy zieleni i relaksu. To wszystko składa się na certyfikację każdego dostarczanego obiektu metodą BREEAM na poziomie „Very Good”. W ramach zielonej polityki powstało także stanowisko Sustainabilty Managera, które objęła Emilia Dębowska, związana z firmą od 5 lat. Pełni ona pieczę nad pogodzeniem nowych inwestycji dewelopera z koncepcją Go Earthwise with Panattoni.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!