Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni ukończyło fabrykę dla Grupy Hager. Deweloper dostarczył ponad 20 000 m kw., a wartość inwestycji wyniosła ok. 50 mln euro

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował kolejną budowę zakładu produkcyjnego na Śląsku. Deweloper ukończył obiekt o powierzchni 21 500 m kw. dla Grupy Hager - wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych.

 

Współpraca Panattoni i Grupy Hager w województwie śląskim po raz kolejny przynosi efekt w postaci strategicznego obiektu produkcyjnego. W 2015 r. deweloper wybudował w Sosnowcu halę, wynajmowaną przez firmę Hager, gdzie 4 lata później przedsiębiorstwo dokonało ekspansji o ponad 100 procent. Teraz Panattoni ukończyło fabrykę w Bieruniu w formule BTO (build-to-own). Jest to ważny punkt dla rozwoju działalności Hager w Polsce, który pozwoli zwiększyć moce produkcyjne, poszerzyć ofertę firmy i wzmocnić konkurencyjność rynkową.

O skali przedsięwzięcia najlepiej świadczą liczby: – Przy okazji 30-lecia obecności w Polsce udało się nam osiągnąć wynik 100 mln wyrobów gotowych, a dzięki nowemu zakładowi kolejne 100 mln osiągniemy w 10 lat. Pokazuje to, że budowa nowego zakładu to nie tylko krok milowy w rozwoju firmy, lecz także olbrzymie przyspieszenie produkcji – mówi Robert Szklany, Vice President Group Manufacturing w Grupie Hager.

– Panattoni po raz kolejny okazało się gwarantem skutecznej realizacji nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy Grupie Hager za zaufanie i partnerską współpracę. Życzymy dalszych sukcesów biznesowych, które – jestem przekonany – przełożą się na kolejne strategiczne inwestycje w przyszłości – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni. – Na Śląsku działamy niemalże od początku naszej aktywności w Polsce, dostarczając w tym czasie ok. 2,5 mln m kw. Ogromnie cieszy nas, że możemy uczestniczyć w niesamowitej przemianie regionu z wydobywczego w zagłębie przemysłowo-produkcyjne, obsługujące nie tylko krajowy rynek, ale też europejski czy nawet światowy – dodaje. 

W ramach realizacji Panattoni dostarczyło halę produkcyjno-magazynową, która zajęła 16 000 m kw. oraz trzykondygnacyjne biuro o powierzchni 5 500 m kw. Deweloper przystosował także powierzchnię pod montaż suwnic na obszarze wtryskarni.

Całość inwestycji została przygotowana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa, a obiekt został wybudowany zgodnie z wytycznymi normy BREEAM na poziomie Excellent. Zapotrzebowanie na energię zostanie częściowo pokryte przez instalacje fotowoltaiczne przygotowane na dachu. Na terenie wokół fabryki deweloper zadbał o ponad 20 000 m kw. terenów zielonych. Ponadto pracownicy skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany jest 10 km od fabryki Hager w Tychach. Inwestycja położona ok. 30 min jazdy samochodem od centrum Katowic korzystać będzie z atutów śląskiej aglomeracji. Bliskość autostrad A1 i A4 pozwoli na sprawne dotarcie w praktycznie każdym kierunku, łącząc zakład z granicami Polski, a także pozwalając na sprawne połączenia z kluczowymi ośrodkami w kraju.

 

ZOBACZ NA STRONIE

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!