Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Park Wrocław XIII z najemcą – 15 000 m kw. dla spółki logistycznej Chomar

Panattoni, lider nieruchomości przemysłowych w Europie,  rozwija  zaplecze magazynowe w sercu Dolnego Śląska. W podwrocławskich Pietrzykowicach, tuż przy węźle autostrady A4, trwa realizacja Panattoni Park Wrocław XIII o docelowej powierzchni 75 000 m kw. Doskonałą lokalizację doceniają najemcy – firma logistyczna Chomar wynajęła w parku 15 000 m kw. To już kolejna powierzchnia przygotowywana przez dewelopera na potrzeby tej spółki i świadectwo tego, że Panattoni doskonale wpisuje się w oczekiwania klientów i dalszy rozwój ich firm.

W logistycznym kręgu. Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznym metrażu 75 000 m kw. Pod koniec trzeciego kwartału br. oddano do użytkowania już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni. Koleje metry są w budowie, a  jednym z najemców realizowanej części jest operator logistyczny Chomar.  Zajmie  on 15 000 m kw. z przeznaczeniem na magazyn i biura. Spółka od 30 lat zajmuje się spedycją, magazynowaniem oraz transportem na terenie całej Europy. Jest jedną z największych firm transportowych w regionie i należy do grona 100 największych firm transportowych w Polsce. Dysponuje nowoczesną flotą, odnawianą co 3-4 lata.

Nową powierzchnię Chomar przejmie w połowie 2022 r. - „Rozwijamy się i rośniemy. Optymalizujemy operacje magazynowe klientów, a nasz sukces zależy od ich zadowolenia, dlatego rozbudowujemy bazę powierzchni magazynowych. Skutecznie umacniamy dzięki temu swoją pozycję na rynku” – wyjaśnia Rafał Choma, Prezes Zarządu Chomar. Jak dodaje, przekrój obsługiwanych przez Chomar klientów jest szeroki: - „Wozimy i przechowujemy m.in. towary branży budowlanej, AGD, farmaceutycznej i spożywczej, pracujemy też dla firm sektora automotive a ich potrzeby magazynowe rosną”.

Budujemy magazyny i długofalowe relacje. Dolny Śląskjest jednym z najważniejszych zapleczy przemysłowo-magazynowych w kraju. Do tego zapewnia doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie. – Nas jednak najbardziej cieszy fakt, że klienci, którzy mieli do czynienia z naszymi realizacjami, wracają. Obiekty Panattoni spełniają więc oczekiwania najemców w bardzo wysokim stopniu. Przed pięciu laty Chomar wynajął pierwsze 1 600 m kw. w jednej z naszych inwestycji. Obecnie najmowana powierzchnia jest już blisko 10-krotnie większa. Oznacza to, ze spółka szybko się rozwija, a my mamy w tym swój mały udział, dostarczając rozwiązania, które to umożliwiają – mówi Damian Kowalczyk, Development Director, Panattoni.

Potwierdza to Piotr Krasuski, v-ce Prezes spółki Chomar: - „W obsłudze zleceń wykazujemy się wysoką elastycznością i tego samego oczekujemy od partnerów biznesowych. Stawiamy na długotrwałe i mocne relacje. Obiekt Panattoni idealnie wpisuje się w nasze potrzeby pod względem wielkości, lokalizacji i możliwości ekspansji. Otrzymujemy przy tym nowoczesną powierzchnię, wybudowaną w zgodzie z naszą polityką biznesu odpowiedzialnego społecznie - z szeregiem rozwiązań ekologicznych, optymalnie dostosowanymi biurami i miejscem odpoczynku kierowców.”

Panattoni Park Wrocław XIII będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Energia zasilająca inwestycję pochodzić będzie jedynie z odnawialnych źródeł, a na terenie parku znajdą się stacje ładowania pojazdów, stojaki na rowery, obszary zielone oraz domki dla bezkręgowców. Park powstaje tuż przy autostradzie A4 – prowadzącej z zachodu na wschód przez południe Polski, tuż przy zjeździe Pietrzykowice. Taka lokalizacja umożliwia doskonałe połączenia nie tylko z innymi ośrodkami w Polsce, ale również z Niemcami i południem Europy.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!