Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Park Wrocław West Gate rozbudowywany. Ponad 16 000 m kw. dla Hellmann Worldwide Logistics Polska sp. z o.o. sp.k.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Wrocław West Gate. Do nowopowstającego budynku wprowadzi się Hellmann Worldwide Logisitcs Polska  sp. z o.o. sp.k. – międzynarodowy operator, który w ciągu najbliższego miesiąca zajmie 16 200 m kw. Po rozbudowie park osiągnie ok. 46 900 m kw., a Panattoni zbliży się do 2 mln m kw. w regionie Wrocławia – najatrakcyjniejszego miejsca dla biznesu w Polsce.

Doceniony po raz kolejny. Region Wrocławia nieustannie prezentuje ogromny potencjał, co potwierdziło m.in. ubiegłoroczne badanie Business Environment Assesment Study -  stolica Dolnego Śląska jest najbardziej atrakcyjnym dla biznesu miastem w kraju. Wrocław to także doskonałe miejsce dla powierzchni przemysłowych, z popytem ok. 1 mln m kw. w ub. r. Za lwią część odpowiada Panattoni, które rozbudowuje w regionie kolejne inwestycje i zbliża się do 2 mln. m kw. dostarczonej powierzchni. Tym razem deweloper kończy drugi budynek w ramach Panattoni Park Wrocław West Gate, a 16 200 m kw. już w przyszłym miesiącu zajmie Hellmann Worldwide Logistics Polska sp. z o.o. sp.k. To druga tegoroczna współpraca Panattoni z operatorem logistycznym, który wynajął powierzchnię również w toruńskim parku dewelopera.

- Dwukrotna współpraca w jednym roku to zapowiedź owocnej kooperacji Panattoni z Hellmann Worldwide Logistics, więc niecierpliwie czekamy na jej rozwój. Wierzymy, że postawienie na nas to ważny krok w rozwoju firmy, która wybiera ogromną jakość realizacji, jak i strategiczne lokalizacje na mapie Polski dające dostęp do kluczowych rynków w kraju i Europie – mówi Szymon WIęcek, Senior Development Manager w Panattoni

Położenie Panattoni Park Wrocław West Gate zapewnia sprawny dojazd do każdej drogi szybkiego ruchu i autostrady w regionie Dolnego Śląska. Droga krajowa 94 prowadzi zarówno do drogi ekspresowej S3, biegnącej wzdłuż całej zachodniej granicy kraju, jak i do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. AOW łączy autostradę A4 z drogami ekspresowymi S5 i S8, co z kolei pozwala dotrzeć m.in. do Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa oraz granicy z Czechami i Niemcami. Panattoni Park Wrocław West Gate znajduje się również 10 km od międzynarodowego portu lotniczego.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM. Deweloper implementuje w obiektach zarówno liczne rozwiązania z zakresu energooszczędności, jak i wellbeingu użytkowników. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim. 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!