Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Park Toruń II przyciąga czołowych graczy - Dachser i Hellman wprowadzą się w III kw. 2022 r.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, przyciąga biznes na Kujawy. W Panattoni Park Toruń II powierzchnię wynajęło już trzech dużych graczy: Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska– globalni operatorzy logistyczni – oraz hurtowy dystrybutor artykułów FMCG. Przedsiębiorstwa wprowadzą się do obiektu w III kw. br. Deweloper przekroczył 300 tysięcy m kw. dostarczonej w regionie powierzchni.

Region napędzany Panattoni. Deweloper dostarczył w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m kw. Firma przyciąga do regionu liderów w wielu sektorach, m.in. e-commerce, logistycznym - w tym branży kurierskiej – oraz handlu. Nie inaczej jest tym razem. Do powstającego Panattoni Park Toruń II, w III kwartale 2022 r. wprowadzą się dwa globalne przedsiębiorstwa logistyczne – Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska, a także jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów FMCG. Najemcy zajmą powierzchnię w hali o docelowym metrażu blisko 20 000 m kw.

- Cały czas rozbudowujemy swoje portfolio w Toruniu i Bydgoszczy, a potencjał kujawskiego rynku tylko rośnie. Region korzysta z atrakcyjnej lokalizacji i dogodnego połączenia zarówno z Pomorzem i kluczowymi portami morskimi w skali kontynentu, zachodnią granicą, jak i stolicą Polski. Dlatego nie dziwi największy - poza tzw. Wielką Piątką – popyt na powierzchnię przemysłową, który przekroczył w 2021 roku 400 000 m kw. Cieszymy się, że możemy w tym aktywnie partycypować i zagwarantować, że następne lata będą jeszcze bardziej obfite – mówi Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.

Nowy park firmy powstaje w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód i korzysta z bliskości dwóch dróg krajowych: DK 10 – biegnącej z okolic stolicy, aż do Szczecina i granicy z Niemcami – oraz DK 15, która łączy Mazury z Dolnym Śląskiem. Szlaki prowadzące w czterech kierunkach pozwalają na sprawny transport krajowy, a położenie niedaleko granicy, na działalność międzynarodową.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie z jednego obiektu o docelowej powierzchni 19 910 m kw., a całość zostanie ukończona w III kwartale 2022. Elastyczne moduły i możliwość dostosowania powierzchni do prowadzonej działalności pozwolą zarówno na prowadzenie operacji z zakresu e-commerce, logistyki, czy lekkiej produkcji. Inwestycja powstaje w sposób zrównoważony, a deweloper zadba również o bioróżnorodność na terenie realizacji. Zasadzonych zostanie ok. 70 drzew, a powierzchnię 800 m kw. pokryją krzewy rodzime. Ponadto 250 m kw. zajmą ekologiczne łąki kwietne niewymagające częstego koszenia. Na terenie inwestycji znajdą się również domki dla owadów.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!