Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni Park Bydgoszcz IV ukończony – 110 000 m kw. wynajęte w całości

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył i w pełni skomercjalizował największy park w Bydgoszczy.

 

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył i w pełni skomercjalizował największy park w Bydgoszczy. W ramach pierwszej inwestycji w zachodniej części miasta powierzchnię wynajmują m.in. firmy produkcyjne, logistyczne i FMCG. Deweloper planuje dalszą rozbudowę kompleksu.

Panattoni znajduje się już tylko o krok od przekroczenia pół miliona m kw. w Bydgoszczy. Deweloper zrealizował tu trzy obiekty BTS: dla czołowych sieci hipermarketów oraz dla giganta odzieżowego e-commerce, a także ukończył cztery parki przemysłowe. Ostatni z nich, Panattoni Park Bydgoszcz IV o powierzchni 110 000 m kw. w ramach trzech budynków, został oddany w lipcu br. i jest już w całości wynajęty.

Z kompleksu korzysta m.in. międzynarodowa firma produkcyjna, dla której deweloper zrealizował zewnętrzne biura z fasadą zapewniającą dostęp naturalnego światła z trzech stron. Natomiast dla międzynarodowej sieci marketów Panattoni wykonało halę dostosowaną do wymogów składowania towarów w temperaturach chłodniczo-mroźniczych. Aż 42 000 m kw. w ramach inwestycji zajął japoński operator logistyczny, który przeniósł się tu z innego bydgoskiego obiektu Panattoni, zyskując znacznie większą powierzchnię.

- „Bydgoszcz nieustannie potwierdza ogromny potencjał dla różnych gałęzi biznesu. W latach 2021 i 2022 zanotowaliśmy popyt na poziomie 70 procent całkowitego popytu na nasze powierzchnie w tej lokalizacji od początku naszej działalności. Ogromna atrakcyjność wynika z położenia miasta, które jest największym ośrodkiem biznesowym i logistycznym w regionie. Bydgoszcz znajduje się pomiędzy dwoma błyskawicznie rosnącymi rynkami – trójmiejskim i poznańskim, ponadto firmy o różnym zasięgu działania przyciąga centralne położenie i doskonałe skomunikowanie drogami S10/S5 oraz autostradami A1 i A2. Nie bez znaczenia jest również obecne w regionie lotnisko cargo” – przekonuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Z doskonałego położenia regionu korzysta Panattoni Park Bydgoszcz IV, który jest pierwszym kompleksem dewelopera w zachodniej części miasta. Lokalizacja zapewnia sprawne połączenie z Toruniem i Grudziądzem, węzłem S5 (Bydgoszcz Miedzyń), a także autostradą A1. 

Wszystkie obiekty w ramach parku zostały poddane certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Park oferuje najem wysokiej jakości powierzchni magazynowej i biurowej: zastosowane w obiektach rozwiązania pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz w zależności od potrzeb najemcy, a także przystosowanie powierzchni do prowadzenia działalności produkcyjnej. W ramach kompleksu planowane są m.in. takie dodatkowe usprawnienia jak wzmocnienie dachu pod montaż fotowoltaiki czy też ładowarki dla samochodów elektrycznych.

 

STRONA INTERNETOWA

 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!