Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni oddaje nową inwestycję w Krakowie – 22 000 m kw. obok lotniska

Panattoni wybudowało kolejną inwestycję w Małopolsce. City Logistics Kraków Airport II jest zlokalizowany w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice, gdzie powstaje nowy terminal cargo. Obiekt sprawdzi się do obsługi e-commerce czy logistyki ostatniej mili.

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, wybudował kolejną inwestycję w Małopolsce. City Logistics Kraków Airport II jest zlokalizowany w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice, gdzie powstaje nowy terminal cargo. Obiekt sprawdzi się do obsługi e-commerce czy logistyki ostatniej mili. Inwestycja powstała w formule spekulacyjnej i ma już pierwszego najemcę – Allegro.

Krakowski rynek nieruchomości przemysłowych charakteryzuje się relatywnie niewielkim nasyceniem, a także rekordowo niskim wskaźnikiem pustostanów. Panattoni zrealizowało w regionie już ponad 270 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych, z czego ok. 50 000 m kw. w formule City Logistics. Teraz deweloper ukończył budowę City Logistics Kraków Airport II o powierzchni 21 850 m kw. i oddał do użytku pierwszy etap wynajęty przez Allegro.

– „City Logistics Kraków Airport II jest doskonale zlokalizowany i już teraz zapewnia świetną ekspozycję na rynek w stolicy regionu. Jest atrakcyjną propozycją dla firm z branży e-commerce oraz działających w obszarze logistyki miejskiej, co docenił już pierwszy najemca – Allegro” – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni i dodaje – „Inwestycja sąsiadująca z krakowskim lotniskiem jest oddawana w idealnym czasie. Obecnie trwa budowa nowego terminalu cargo, który zwiększy możliwości transportowe portu do 8 000 ton rocznie. Wraz z rozwojem ruchu cargo w Balicach naturalnie będzie wzrastał potencjał biznesowy naszego najnowszego parku”.

Allegro prowadzi już w obiekcie procesy związane z sortowaniem przesyłek do swoich automatów paczkowych Allegro One Box. Klient wykorzystuje też indywidualnie dostosowaną powierzchnię biurowo-socjalną.

Dzięki niewielkim minimalnym modułom najmu – ok. 1650 m kw. – obiekt zapewnia dużą elastyczność i jest propozycją również dla małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują nowoczesnej, dobrze zlokalizowanej powierzchni w pobliżu Krakowa. City Logistics Kraków Airport II położony jest w Cholerzynie, blisko węzła autostrady A4, co pozwoli na efektywne połączenia z kluczowymi ośrodkami południowej Polski – jak Rzeszów, Katowice czy Wrocław oraz południowo-zachodnią i południowo-wschodnią granicą.

Panattoni zadbało też o aspekty zrównoważonego budownictwa. Zgodnie ze standardem dewelopera obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Dodatkowo wzmocnienie powierzchni dachu pozwoli w przyszłości na montaż instalacji fotowoltaicznej. Przy budowie wykorzystano niskoemisyjną stal, a izolacyjność ścian została podwyższona w stosunku do obowiązujących norm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wskaźnik rocznego zapotrzebowania na EP, czyli rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną, został obniżony o ponad 10%.

Teren wokół obiektu został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wykwalifikowanego ekologa – nasadzenia obejmą wysokie drzewa rodzimych gatunków (klon, jawor, klon, polny i lipa drobnolistna), zastanie przygotowane 250 m kw. łąki kwietnej oraz trawnik krajobrazowy. Wejście do budynku będzie zaaranżowane w stylu pocket park.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!