Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Gala & Party 2019 – 8,5 milionów m kw. w Europie!

Panattoni już po raz ósmy uroczyście podsumował ostatni rok obecności na rynku europejskim – 8,5 mln m kw. powierzchni wybudowanych do tej pory, a kolejne 1,9 mln m kw. w realizacji. Deweloper docenił także partnerów biznesowych przyznając im Nagrody Panattoni w kilkunastu kategoriach. Tegoroczna Panattoni Gala & Party odbyła się 19 września br. na warszawskim Torze Służewiec zamienionym w bajkową scenerię nawiązującą do filmów Tima Burtona.

Panattoni Europe, niekwestionowany lider powierzchni przemysłowych, podsumował swoją obecność w Europie. Developer dostarczył do tej pory 8,5 mln m kw. powierzchni, a kolejne 1,9 mln m kw. ma w budowie. Tym samym trzeci raz z rzędu Panattoni Europe znalazło się na szczycie listy największych europejskich deweloperów. Firma zawdzięcza to wielkim realizacjom na wszystkich rynkach, na których działa. Te najbardziej wyróżniające się na rynku brytyjskim inwestycje to m.in. w obiekty magazynowo-produkcyjne w Ipswich, Derby czy Nottingham. W Niemczech zrealizowano parki dystrybucyjne m.in. we Frankfurcie, Stuttgarcie, czy Karlsruhe. Gigantyczny Panattoni Park Cheb o powierzchni blisko 300 000 m kw. powstał z kolei w Czechach. W 2019 roku Panattoni Europe rozpoczęło też inwestycje na Słowacji startując z Panattoni Park Koszyce Airport o powierzchni 36 000 m kw. W Polsce Panattoni mogło w ostatnich 12 miesiącach poszczycić się takim realizacjami jak parki dystrybucyjne we Wrocławiu i Szczecinie, obiekty w formule BTS dla Amazon, K-Flex czy Automotive oraz Centralnym Hubem Logistycznym o docelowej powierzchni blisko 600 000 m kw.

Doroczna gala Panattoni to nie tylko świętowanie sukcesów firmy, ale także jej współpracowników i partnerów biznesowych takich jak: instytucje finansowe, agencje nieruchomości, podwykonawcy, najemcy czy pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Ich wkład w rozwój Panattoni i całej branży nieruchomości przemysłowych wyróżniono przyznaniem statuetek w kilkunastu kategoriach. Wśród nich wyróżnienie Best Business Partner w Polsce trafiło do BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w Niemczech do Faiveley Transport, a w Czechach do Via Pharma. Tytuł Best Financial Institution uzyskał tym razem mBank, a wyróżnienie Best Legal Firm trafiło do Norton Rose. Statuetkę Best Industrial Real Estate Agency odebrała firma doradcza Colliers International, najlepszym agentem (Best Industrial Real Estate Agent) okazał się zaś Dominik Łoś z CBRE, na co wpłynęła ilość sfinalizowanych przez niego transakcji. Tytuł Best Development Partner - za niezawodność, efektywność i jakość współpracy - otrzymała firma Goldbeck.

Panattoni Gala & Party to autorski projekt dorocznej uroczystości, którą wyróżnia oryginalna kreacja i pionierskie rozwiązania eventowo–techniczne. Jej przygotowanie to praca ponad 100 osób przez sześć miesięcy. Tegoroczna, ósma już Gala odbyła się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Część oficjalną poprowadziła Anita Pietrykowska, Dyrektor PR & Marketingu w Panattoni Europe oraz Damian Urbańczyk. Po niej służewiecki Tor zamienił się w świat filmów Tima Burtona pod hasłem Robert & the Warehouse Factory.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!