Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Europe przebuduje 12 000 m kw. pod fabrykę Sealed Air w Łodzi

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, tworzy fabrykę dla Sealed Air. Na potrzeby inwestycji deweloper przebuduje 12 000 m kw. istniejącej powierzchni w ramach Panattoni Business Center Łódź III. Realizacja zostanie wykonana w bardzo krótkim terminie – produkcja pianek zabezpieczających towary przemysłowe podczas transportu ruszy już w listopadzie, zaledwie pół roku po podpisaniu kontraktu najmu.

Błyskawiczna realizacja wymagającego projektu. Panattoni Business Center Łódź III z nowym najemcą – firmą Sealed Air – dla której deweloper przebuduje istniejącą część parku. Na wynajętej powierzchni (12 000 m kw.) stworzona zostanie fabryka opakowań technicznych na bazie pianek PE przeznaczonych do zabezpieczania wrażliwych produktów podczas ich transportu. W obiekcie zastosowany zostanie szereg zmian. Powierzchnia zostanie podzielona na strefy – magazynową I produkcyjną. W celu osiągnięcia 12,5 proc. naturalnego doświetlenia nastąpi wzmocnienie konstrukcji dachu, na którym zostaną zamontowane świetliki. Dodatkowo zostaną dodane instalacje m.in. sprężone powietrze, dodatkowa wentylacja oraz zwiększona moc prądu. Realizowana powierzchnia dla Sealed Air obejmie trzy strefy – produkcyjną, konfekcyjną i magazynową, które łącznie zajmą ok 11 500 m kw. – oraz socjalno-biurową, która zmieści się na 536 m kw. Panattoni Europe ukończy skomplikowany proces przebudowy w bardzo krótkim czasie. Kontrakt między deweloperem a Sealed Air został podpisany w kwietniu br., a już w listopadzie ruszy produkcja.

Magda Kilijańska Senior Development Manager z Panattoni Europe zwraca uwagę na potencjał realizowanych parków logistycznych i możliwości adaptowania istniejących powierzchni na potrzeby nowych najemców: „Stworzenie fabryki dla firmy Sealed Air pokazuje stopień zaawansowania parków logistycznych tworzonych przez Panattoni Europe. Istniejące moduły mogą zostać szybko i sprawnie dostosowane do zróżnicowanych działalności przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych, magazynowych, jak i logistycznych”. Magda Kilijańska zauważa również biznesowy potencjał łódzkiej lokalizacji wybranej przez Sealed Air: „Bliskość dwóch międzynarodowych autostrad, dwie godziny drogi do stolicy Polski – to wszystko przyciąga naszych klientów. W mieście oraz jego okolicach wybudowaliśmy już 711 000 m kw. powierzchni, a nasza największa inwestycja – Central European Logistics Hub – docelowo ma zająć 600 000 m kw. Sieć obiektów produkcyjnych - takich jak fabryka Sealed Air – sprawia, że Łódź odzyskuje swój dawny przemysłowy charakter”.

Lokalizacja – korzyść najemcy, wygoda pracownika. Doskonała lokalizacja była kluczowa dla Sealed Air w podjęciu decyzji budowy nowej fabryki. Położenie przy ul. Niciarnianej stwarza ogromny potencjał zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Usytuowanie inwestycji 3,5 km od centrum Łodzi pozwoli przyszłym pracownikom na wygodny dojazd do obiektu komunikacją miejską – zarówno tramwajem, jak i autobusem, który zatrzymuje się przed samym budynkiem. Ponadto lokalizacja pozwala na sprawny transport towarów w całej Europie. Zaledwie 5 km od parku przebiega autostrada A1, leżąca w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. Droga łączy północną granicę Polski z południową. Dodatkowo 18 km od fabryki przebiega autostrada A2, która połączy ją z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Polsce – Poznaniem i Warszawą – oraz w Europie – z Berlinem.

Sealed Air. Dostawca rozwiązań dla biznesu, które chronią żywność i towary w globalnym łańcuchu dostaw. Systemy opakowaniowe Sealed Air wspierają wydajność, bezpieczeństwo i oszczędności w dostawach żywności oraz wzmacniają handel dzięki rozwiązaniom służącym realizacji zamówień i ochrony towarów. Firma tworzy takie rozwiązania opakowaniowe, aby minimalizować ich wpływ na środowisko i włączać je do gospodarki obiegu zamkniętego. Firma cieszy się zaufaniem klientów jako dostawca innowacyjnych rozwiązań, pomocy technicznej i wiedzy fachowej, który wzmacnia ich pozycję rynkową i rozwój. Sealed Air istnieje już 62 lata, jest obecny w 123 krajach i zatrudnia ponad 15,5 tysiąca pracowników w 100 zakładach na świecie. W Polsce Sealed Air działa od 27 lat. Powstająca w Łodzi fabryka będzie już trzecim obiektem produkcyjnym Sealed Air w Polsce. Dwa z nich – zakład opakowań spożywczych i zakład opakowań ochronnych dla przemysłu – funkcjonują w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!