Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Europe i Robert Dobrzycki z nagrodami Eurobuild

Panattoni został uznany przez magazyn Eurobuild za największego Dewelopera Magazynowego Dekady w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2009 – 2019 firma dostarczyła aż 5,1 mln m kw. powierzchni. W konkursie Eurobuild Awards Panattoni zdobyło także tytuł Dewelopera Magazynowego Roku oraz zwyciężyło w kategorii najlepszego obiektu przemysłowego. Jury uhonorowało również CEO Panattoni Europe – Roberta Dobrzyckiego - za jego wkład w rozwój rynku magazynowego.

Panattoni niekwestionowanym liderem branży. Nagrody Eurobuild Awards honorują firmy i projekty, które znacząco przyczyniły się do rozwoju branży nieruchomości komercyjnych. W tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu wyłoniono także przedsiębiorstwa, które wywarły największy wpływ na rynek środkowo-europejski w ostatnich 10 latach. W kategorii deweloperów powierzchni magazynowych lider był jeden – Panattoni Europe doceniono za 5,1 mln m kw. powierzchni magazynowych zbudowanych w latach 2009-2019 na blisko 1380 hektarach działek. Dewelopera wyróżniono także za wdrażanie innowacyjnych technologii w swoich projektach oraz dbałość o certyfikację ekologiczną inwestycji.

Tytuł Developera Magazynowego Roku Panattoni zawdzięcza z kolei znakomitym wynikom osiągniętym między październikiem 2018 a październikiem 2019 roku. W tym czasie firma ukończyła 2,3 mln m kw. nowych powierzchni magazynowo-przemysłowych, włączając w to 180 000 m kw. w ramach Central European Logistics Hub oraz parki magazynowe m.in. w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku czy rynkach wschodzących jak Zielona Góra, Lublin i Bielsko-Biała. Deweloper był również bardzo aktywny w Czechach, a z początkiem 2019 roku wszedł na Słowację z projektem centrum logistycznego przy lotnisku w Koszycach.

Jedna z tegorocznych realizacji Panattoni zdobyła także tytuł Najlepszego Projektu Przemysłowego. To największy, wielopiętrowy obiekt logistyczny w Polsce wybudowany na potrzeby Amazon w Gliwicach. Ósma już z rzędu inwestycja Panattoni dla Amazona ma ponad 210 000 m kw. powierzchni i cztery kondygnacje z wdrożoną technologią Amazon Robotics. Zrealizowany na blisko 23 ha działki budynek liczy rekordowe 317 m długości, 182 m szerokości i 26,7 m wysokości. Powierzchnia jego podłogi to 29 boisk piłkarskich!

Konkursowe osiągnięcia komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni Europe: - "Nasze realizacje z roku na rok biją kolejne rekordy tak pod względem wolumenu, jak i zaawansowania technologicznego oddawanych obiektów. Jako deweloper reagujemy tak na zapotrzebowanie naszych klientów. Stąd cieszą nas niezmiernie nagrody w rankingu Eurobuild, gdyż są potwierdzeniem słuszności przyjętej przez nas strategii rozwoju".

Konsekwentne umacnianie się pozycji Panattoni na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie to przede wszystkim zasługa osób stojących za firmą. Zauważył to magazyn Eurobuild honorując Roberta Dobrzyckiego, CEO Panattoni Europe, specjalną nagrodą za wkład jaki wniósł w rozwój rynku. Na czele europejskiego oddziału Panattoni Development Company Robert Dobrzycki stoi od samego początku, czyli 2005 roku. W tym czasie zarządzana przez niego firma systematycznie zwiększała swój udział w rynku, stając się obecnie największym deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Europie. Swoje oddziały ma już w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji. Od 1 grudnia br. ruszyło biuro Panattoni w Holandii, a w lutym 2020 roku planowane jest otwarcie nowego w Hiszpanii. Do tej pory firma dostarczyła w Europie blisko 9 mln m kw. powierzchni z czego 6,9 mln m kw. w samej Polsce (z ok 18 mln m kw. ogółem). Ponad jedną trzecią powierzchni oddano przy tym na potrzeby e-commerce, a 25 proc. na pod zaawansowane powierzchnie produkcyjne.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!