Aktualności firm stowarzyszonych

Panattoni Europe buduje 8 000 m kw. magazynu dla DSV Solutions w Skarbimierzu jako wsparcie logistyczne koncernu Mondelēz International

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, wybuduje kolejny obiekt dla DSV Solutions. Firma będzie w nim realizować operacje logistyczne dla koncernu spożywczego Mondelēz International. Magazyn o powierzchni blisko 8 000 m kw. powstaje w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, zaś planowe zakończenie inwestycji przewidziano na kwiecień 2020 r. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Magazyn słodkościami wypełniony. Panattoni Europe zrealizuje kolejną już inwestycję dla firmy DSV Solutions, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach dla logistyki magazynowej. Obiekt powstanie w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. DSV będzie w nim realizował operacje logistyczne dla firmy Mondelēz International, producenta takich słodyczy jak Milka, Alpen Gold, Prince Polo, Oreo czy gumy i cukierki Halls. Magazyn budowany w formule BTS na działce o powierzchni 3,1 hektara będzie liczył blisko 8 000 m kw. z czego 3 100 m kw. zostanie przeznaczone na magazyn suchy. Kolejne 1 500 m kw. zajmie powierzchnia z kontrolą temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania gum i cukierków, a następne blisko 2 900 m kw. będzie przystosowane do magazynowania czekolady. Pomieszczenia biurowe zajmą 225 m kw. Aby sprostać potrzebom inwestora, wysokość netto hali zostanie podniesiona do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, by przejąć obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Obiekt zostanie także wyposażony w 11 doków. Najemca będzie mógł rozpocząć swoją działalność już w kwietniu 2020 roku.

„Nasza współpraca z Grupą DSV rozwija się od ponad 12 lat, co jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług i zrozumienia potrzeb klienta. Najnowsza, wspólna inwestycja wymagała przy tym ścisłej współpracy także z firmą Mondelēz, której produkty finalnie znajdą się w magazynie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy nawiązać taką współpracę jednym z największych producentów żywności, a dodatkowo jestem pewien, że nowy obiekt umożliwi DSV dalsze efektywne prowadzenie procesów logistycznych - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Jak dodaje, deweloper dostarczył dla DSV już blisko 130 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w takich lokalizacjach jak Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Dodatkowo, Panattoni wynajęło dla DSV 23 000 m kw. w Czechach na terenie Panattoni Park Prague-Airport II”.

Maciej Walenda, Executive Vice President CEE and Russia, DSV Solutions komentuje nową inwestycję: „Często mówimy o tym, że w DSV Solutions lubimy specyficzne i złożone wyzwania, jednak zawsze priorytetem jest dla nas wypracowanie najlepszego rozwiązania dla naszych Klientów. Podobnie było w tym przypadku, ponieważ dedykowany projekt pomiędzy trzema stronami - Mondelez, Panattoni oraz DSV to modelowy przykład współpracy o wysokim poziomie skomplikowania, dodatkowo realizowany na terenie należącym do zakładu produkcyjnego. 
Profesjonalizm wszystkich zaangażowanych stron przy tym projekcie nie był wielkim zaskoczeniem. Każda ze stron to zespół ekspertów najwyższej klasy, jednak ogromne wrażenie zrobiła na mnie otwartość i partnerstwo na każdym etapie opracowywania projektu i świetna atmosfera w każdej fazie dyskusji na temat finalnej koncepcji. Jesteśmy bardzo dumni, że Mondelez powierzył nam to zadanie, a dodatkowo jest to kolejny projekt realizowany wspólnie z Panattoni, co tylko potwierdza klasę partnerów biznesowych”. 

„Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu.” – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.

„Zrealizowanie magazynu DSV w Skarbimierzu było nieprzypadkową decyzją. To właśnie tu działa fabryka firmy Mondelez, zatem sąsiedztwo centrum dystrybucyjnego pozwoli na lepszą optymalizację i zwiększenie efektywności procesów prowadzonych przez DSV. Jest to ponadto rzadka w Polsce transakcja, kiedy deweloper decyduje się na zakup działki od klienta, która jest zlokalizowana obok jego zakładu produkcyjnego, a następnie - wybudowanie obiektu, który zostaje wynajęty przez operatora, który będzie tę fabrykę obsługiwał”, komentuje Mateusz Iłowiecki, Senior Consultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Mondelez Polska jest wiodącą̨ firmą branży spożywczej w Polsce, od 27 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce . Bogata oferta firmy obejmuje znane marki z kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki i gumy Halls. Firma na terenie Skarbimierza ma dwa zakłady produkcyjne - czekolady oraz gum do żucia i cukierków. Połączenie tych zakładów z nową halą magazynową w jednej lokalizacji pozwoli firmie znacznie usprawnić procesy logistyczne od produkcji po zarządzanie zapasami i dystrybucję produktów. Sprzyjać temu będzie położenie magazynu zaledwie 10 km od autostrady A4 i oraz 45 km od lotniska we Wrocławiu, co da łatwy dostęp nie tylko do rynku polskiego, ale i całej Europy. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!