Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Panattoni dla największej platformy e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej: Allegro zajmie 36 500 m kw. w A2 Warsaw Park

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, przygotuje 36 500 m kw. Powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro - największej platformy zakupowej w internecie w tej części Europy. Firma wprowadzi się do A2 Warsaw Park, gigantycznej inwestycji w ramach jednego budynku o metrażu ponad 100 000 m kw., w pełni skomercjalizowanym. Nowa lokalizacja pozwoli Allegro rozwijać usługi logistyczne dedykowane firmom sprzedającym na platformie i przyspieszyć czas realizacji zamówień. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International.

Doświadczenie, które przyciąga liderów. Panattoni od lat stawia na e-commerce rozwijając ofertę dedykowaną przedsiębiorstwom działającym w sektorze handlu elektronicznego. Tym razem współpracę z deweloperem wybrał lider polskiego e-commerce’u – firma Allegro. Platforma działająca w Polsce od 21 lat jest obecnie 1 z 10 najczęściej odwiedzanych witryn e-commerce na świecie – ok. 20 mln osób miesięcznie (źródło: Gemius). Mogą oni skorzystać z ofert ok. 125 tysięcy firm. Blisko 80 proc. zamówień dostarczanych jest w 1-2 dni, a w 2021 Allegro planuje szereg inicjatyw, dzięki którym jeszcze więcej zamówień dotrze do kupujących w ciągu 24 godzin. Jedną z nich będzie uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na magazynowanie i wysyłanie swojego asortymentu poprzez dedykowane nowoczesne centrum logistyczne. Na jego lokalizację Allegro wybrało najważniejszy w Polsce rynek magazynowy oraz obiekt o największej powierzchni w ramach jednego budynku, czyli A2 Warsaw Park o metrażu 104 000 m kw.

Allegro wynajęło 36 500 m kw. z czego 33 541 zajmie magazyn. To w nim będzie odbywała się kompleksowa obsługa logistyczna - m.in. magazynowanie, pakowanie i nadawanie przesyłek, a także realizacja zamówień i zwrotów. Aż 2783 m kw. zostaną przeznaczone na biura – specjalnie zaprojektowane, by zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i spełnić wymogi związane z pandemią COVID-19. Ponadto najemca skorzysta z 20 gniazd do ładowania samochodów elektrycznych, wiat dla rowerzystów oraz specjalnie poszerzonego parkingu i zatoki autobusowej.

Współpracę z Panattoni komentuje Grzegorz Czapski z Allegro: „Największy wybór i najniższe ceny na rynku oraz wygoda, to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, przejmie od firm najbardziej czasochłonne i kosztogenne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i promowaniu swoich ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy”.

Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni zauważa, że „Panattoni odpowiadając na potrzeby największych graczy handlu w internecie takich jak Grupa Allegro, zaspokaja również oczekiwania samych konsumentów. To właśnie dzięki dedykowanym rozwiązaniom pod e-commerce stale rosnąca grupa użytkowników platformy może liczyć na terminowe realizacje swoich zamówień” i jak dodaje „Już dziś 70 proc. internautów korzysta z zakupów on-line, zaopatrując się również w artykuły pierwszej potrzeby – co w czasie pandemii ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania nie tylko społeczeństwa, ale i gospodarki”.

Maciej Chmielewski z firmy Colliers International, która reprezentowała Allegro w transakcji najmu, zaznacza: Maciej Chmielewski z firmy Colliers International, która reprezentowała Allegro w transakcji najmu, zaznacza: „W ostatnich miesiącach e-commerce w Polsce, ale także na świecie, przeżywa prawdziwy boom. Wzrost znaczenia tego sektora obserwowaliśmy już od kilku lat, ale to wybuch pandemii i zmiany w zrachowaniach zakupowych konsumentów znacząco przyspieszyły jego rozkwit. Polski rynek magazynowy stwarza idealne warunki do rozwoju tego sektora – dostępność wysokiej jakości magazynów w lokalizacjach miejskich, rozwinięta infrastruktura drogowa czy możliwość dostarczenia potrzebnej powierzchni w krótkim czasie pozwalają odpowiedzieć na rosnące wymagania klientów. A2 Warsaw Park z pewnością spełni oczekiwania czołowego gracza z sektora e-commere, jakim jest Allegro.

Wszędzie dobrze, ale w A2 Warsaw Park najlepiej. Allegro wybierając lokalizację, postawił na A2 Warsaw Park. Kompleks o łącznej powierzchni blisko 104 000 m kw., jest już wynajęty w całości, a został dostarczony w środku sytuacji pandemicznej – w czerwcu br. – stając się największą realizacją na rynku magazynowym w tym roku oraz największą na rynku warszawskim w ogóle. Dostarczenie obiektu doceniła kapituła Prime Property Prize 2020, która wręczyła firmie nagrodę za Inwestycję Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, zapewniając zarówno doskonałe połączenie ze stolicą, jak i z krajami zachodniej Europy, w tym z Niemcami.

Powierzchnia w ramach A2 Warsaw Park przeznaczona jest zarówno do magazynowania jak i lekkiej produkcji i dostosowana do potrzeb różnych najemców. Mogą oni korzystać z wygodnych placów manewrowych i bram wjazdowych z poziomu „0”. Ponadto obiekt został przygotowany zgodnie wymaganiami certyfikacji BREEAM.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!