Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 m kw. fabryki dla Reynaers Aluminium

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Globalny lider rynku aluminium w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu o powierzchni blisko 29 000 m kw. Będzie to jedna z największych hal produkcyjnych firmy na terenie Europy. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni po raz kolejny dla globalnego lidera. Panattoni to deweloper, na którego stawiają najlepsi. Firma ruszyła z budową jednej z największych fabryk w europejskim portfolio Reynaers Aluminium. Inwestycja, która zajmie 29 000 m kw. powstanie w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy i pozwoli podnieść potencjał produkcyjny firmy o nowe linie oraz procesy produkcyjne. Z obiektu przedsiębiorstwo skorzysta w II kw. 2023 roku. W kolejnym etapie przewidziana jest ekspansja części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania. Reynaers Aluminium jest producentem innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad, łączącym projektowanie, technologię i digitalizację. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.

- „Postawienie na nas przez lidera w swojej branży, to zawsze najwyższa forma docenienia naszej pracy i umiejętności dopasowania rozwiązań do potrzeb klienta. Realizacja dla Reynaers Aluminium jest szczególnie znacząca, ponieważ produkty tej firmy odgrywają istotną rolę w przemianie branży nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Cieszy nas, że możemy spełniać ekologiczne ambicje przedsiębiorstwa, również na poziomie jego obiektów produkcyjnych.– mówi Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a na jej terenie wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody, energii, jak i ograniczenia emisji CO2. Przestrzenie zostaną przygotowane z myślą o komforcie pracowników pod kątem akustyki, jakości powietrza czy dostępu światła dziennego. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych. Część biurową Campusu Reynaers Aluminium Central Europe zaprojektowało biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni.

Fabryka powstaje przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także połączy obiekt z najważniejszymi ośrodkami w kraju, jak Łódź czy Wrocław, a także Białystok na północnym-wschodzie.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!