Aktualności firm stowarzyszonych

Otwarci na dobro - Wolontariat pracowniczy Auchan na rzecz zdrowego odżywiania i społeczności lokalnych

Otwarci na dobro to inicjatywa Auchan Retail, która na przełomie września i października odbywa się we wszystkich krajach, w których Auchan prowadzi swoją działalność. Przez cały miesiąc, we wszystkich sklepach Auchan w całej Polsce odbędą się zbiórki żywności na rzecz potrzebujących oraz promowanie idei zdrowego odżywiania oraz wolontariatu pracowniczego. Akcja, która potrwa do 16 października i zakończy się podsumowaniem podczas Światowego Dnia Żywności.

W ramach akcji Otwarci na dobro, we wszystkich sklepach Auchan organizowane są zbiórki żywności na rzecz lokalnego partnera - Banku Żywności, Caritas, PCK. Pomoc w zbiórce zapewniają przede wszystkim wolontariusze-pracownicy Auchan. Jednocześnie trwają  lokalne akcje edukacyjne mające na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz zalet zdrowej, dobrej i lokalnej żywności, w tym produktów marki PEWNI DOBREGO. Są to m.in. organizowane lokalnie warsztaty kulinarne prowadzone przez pracowników Auchan z wykorzystaniem produktów PEWNI DOBREGO, rozdawanie owoców i warzyw z logo PEWNI DOBREGO, informowanie o ich walorach zdrowotnych, w kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Żywności. W wybranych sklepach klienci będą mogli również skorzystać z porad dietetyka.

Wyzwania naszych czasów tj. dostęp do żywności, zaangażowanie społeczne, różnorodność i akceptacja, zdrowe odżywianie, ochrona środowiska są liczne i uniwersalne. Są to też kierunki i wyzwania, na które Auchan zwraca baczną uwagę. Jako firma odpowiedzialna i  zaangażowana, w ramach akcji Otwarci na dobro, oferujemy naszym współpracownikom możliwość skorzystania z wolontariatu pracowniczego, aby mogli włączyć się w działania budujące więzi społeczne. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych pracowników - warto podkreślić, że nazwę akcji pracownicy wybrali sami w głosowaniu. Podsumowanie akcji ogłosimy 16 października, w Dniu Światowego Dnia Żywności.- mówi Dorota Patejko, dyrektor Komunikacji i CSR Auchan Retail Polska.

Auchan przekazuje nadwyżki produktów żywnościowych do Banków Żywności w całej Polsce od 2014 r. Ten proces, zapoczątkowany w 2014 roku w Warszawie w sklepie Auchan Łomianki obecnie obejmuje wszystkie sklepy. W 2020 roku Auchan przekazało do Banków 1 254 tony żywności, co daje w przeliczeniu 2,5 miliona posiłków dla potrzebujących.

***

O Auchan

Więcej na temat...Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów pod marką Auchan, supermarketów pod marką Auchan Supermarket, sklepami typu convenience store pod marką Easy Auchan, sklepami osiedlowymi pod marką Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce. Sieć posiada również sklepy franczyzowe w formacie supermarket i hipermarket.

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl  •

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!