Aktualności firm stowarzyszonych

Ogród szkolny w Liceum Francuskim otwiera się na świat biznesu

W czwartek 30 września blisko czterdziestu pracowników i menedżerów francuskiej grupy Klépierre uczestniczyło w warsztatach związanych z permakulturowym ogrodem warzywnym we francuskiej szkole na Sadybie (Liceum Francuskie w Warszawie).  Ponadto uczniowie LFV mieli okazję porozmawiać z panią Clémentine Pacitti, specjalistką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu na temat wpływu centrów handlowych na środowisko. Spotkanie i warsztaty odbyły się w ramach międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Warszawie przez grupę Klépierre na temat zrównoważonego rozwoju i inżynierii społecznej… 

We współpracy z grupą «Varsauvons la Planète» ze stowarzyszenia Varsovie Accueil, Liceum Francuskie w Warszawie zaprosiło blisko czterdziestu pracowników grupy Klépierre (francuskiej firmy, która jest właścicielem i zarządcą m.in. centrum handlowego Sadyba Best Mall) do wspólnego odkrywania sekretów permakultury poprzez udział w trzech różnych warsztatach dotyczących ogrodu warzywnego w szkole podstawowej na Sadybie.

To działanie wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności firmy, która obejmuje ochronę środowiska, lokalne działania społeczne i promocję aktywności obywatelskiej. Dla Liceum Francuskiego w Warszawie wyzwanie było dwojakie: sprostać logistycznym i technicznym potrzebom ogrodu warzywnego oraz nawiązać bliższe kontakty z francuskimi firmami w Polsce poprzez wspólne działania edukacyjne.

Warsztaty odbyły się w czwartek 30 września w budynku szkoły podstawowej LFV z okazji międzynarodowej konferencji pt. « Engineering & Sustainability » zorganizowanej przez grupę  Klépierre.

Pod nadzorem wolontariuszy z «Varsauvons la Planète» oraz Łukasza Nowackiego, eksperta z dziedziny permakultury z fundacji Transformacja, pracownicy z grupy Klépierre wykonali 3 ważne zadania:

  1. Zbudowali nowy trzykomorowy kompostownik
  2. Wypielęgnowali i przygotowali ogród na jesień
  3. Naprawili mini szklarnię do uprawy sadzonek

Dodatkowo uczniowie klasy CM2 Liceum Francuskiego mogli porozmawiać z panią Clémentine Pacitti, specjalistką ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, na temat wpływu funkcjonowania i zarządzania centrami handlowymi na środowisko. Mogli się także zapoznać z działaniami jakie prowadzi grupa na całym świecie w celu zmniejszenia wpływu budownictwa na emisję dwutlenku węgla oraz wspierania lokalnego zaangażowania społecznego.

Galeria zdjęć i wideo na naszej stronie: https://lfv.pl/fr/actualites/le-jardin-de-sadyba-souvre-au-monde-de-lentreprise-pour-des-activites-conjointes-rse/

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!