Aktualności firm stowarzyszonych

OFENSYWA ELEKTRYCZNA RENAULT

Renault przygotowuje się na przyszłe wyzwania i rozpoczyna ofensywę elektryczną z najszerszą ofertą modeli elektrycznych i zelektryfikowanych na rynku: E-TECH, oferta innowacyjnych, rewolucyjnych napędów hybrydowych i hybryd Plug-in w nowym Renault Clio, nowym Capturze i nowym Mégane Grandtour, Nowe Twingo Z.E. – ikona wśród miejskich samochodów, teraz dostępna również w wersji z napędem 100% elektrycznym, Nowe ZOE dostępne w serii limitowanej Riviera, Elektryczny samochód koncepcyjny MORPHOZ – Renault pokazuje, jak może wyglądać mobilność przyszłości, która odpowiada na zmieniające się potrzeby rodzin i uwzględnia ekosystem elektryczny.

Boulogne Billancourt (Francja), 2 marca 2020Renault przygotowuje się na przyszłe wyzwania i rozpoczyna ofensywę elektryczną z najszerszą ofertą modeli elektrycznych i zelektryfikowanych na rynku:

  • E-TECH, oferta innowacyjnych, rewolucyjnych napędów hybrydowych i hybryd Plug-in w nowym Renault Clio, nowym Capturze i nowym Mégane Grandtour
  • Nowe Twingo Z.E. – ikona wśród miejskich samochodów, teraz dostępna również w wersji
    z napędem 100% elektrycznym
  • Nowe ZOE dostępne w serii limitowanej Riviera
  • Elektryczny samochód koncepcyjny MORPHOZ – Renault pokazuje, jak może wyglądać mobilność przyszłości, która odpowiada na zmieniające się potrzeby rodzin i uwzględnia ekosystem elektryczny

Pełna gama elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów dla wszystkich

  • Nowa rewolucyjna technologia napędów hybrydowych i doładowywanych hybrydowych w nowym Clio E-TECH, nowym Capturze E-TECH Plug-in i nowym Mégane Grandtour E-TECH Plug-in:

Renault wykorzystuje ponad 10-letnie doświadczenie w dziedzinie samochodów elektrycznych oraz w Formule 1 i proponuje najszerszą zelektryfikowaną gamę na rynku. W trzech flagowych modelach marki (nowym Renault Clio, nowym Capturze i nowym Mégane Grandtour), które reprezentują kluczowe segmenty rynku, będzie dostępna innowacyjna i unikatowa oferta napędów hybrydowych oraz hybryd typu plug-in E-TECH.

Dodatkowe informacje o technologii i gamie E-TECH są dostępne tutaj

Dodatkowe informacje o nowym Mégane są dostępne tutaj

  • Nowe Twingo Z.E. – ikona wśród miejskich samochodów, teraz dostępna również w wersji z napędem 100% elektrycznym

Renault wprowadza do oferty gamę ośmiu zelektryfikowanych modeli, w tym nowe Twingo Z.E.  Twingo Z.E. wykorzystuje popularność Twingo, które jest kultowym modelem marki i od wielu lat liderem w segmencie A na rynku francuskim, a także czwartym najlepiej sprzedającym się małym miejskim autem w Europie. Zaprojektowane od początku jako auto elektryczne Twingo Z.E. zachowuje te same możliwości zmiany aranżacji wnętrza co wersja spalinowa. Niezmienione pozostają również jego wymiary, a rekordowo mały promień zawracania 4,30 m zapewnia doskonałą zwrotność w mieście.

Napędzane nowym silnikiem R80, który rozwija moc 60 kW (82 KM), Twingo Z.E. oferuje wyjątkową przyjemność prowadzenia dzięki trzem regulowanym poziomom hamowania z odzyskiwaniem energii. Akumulator trakcyjny o pojemności 22 kWh umożliwia Twingo Z.E. pokonywanie tras o długości do 180 km w pełnym cyklu WLTP i do 250 km w cyklu WLTP City. Ładowarka Caméléon zapewnia dużą elastyczność w doładowywaniu akumulatora trakcyjnego i pozwala odzyskać do 80 km zasięgu w ciągu zaledwie 30 minut w przypadku korzystania z terminala ładowania o mocy 22 kW.

Dzięki Twingo Z.E. mały kultowy miejski samochód Renault jest teraz dostępny również w wersji z napędem 100% elektrycznym. Tryskające energią i przyjazne dla użytkownika Twingo doskonale odnajduje się i rozkwita w swoim ulubionym miejskim środowisku. W wersji z elektrycznym napędem bardziej niż kiedykolwiek króluje w mieście!

Dodatkowe informacje o nowym Twingo Z.E. są dostępne tutaj

Oprócz nowego Twingo Z.E. Renault wprowadza serię limitowaną ZOE RIVIERA z bogatym wyposażeniem

Dodatkowe informacje o ZOE Riviera są dostępne tutaj


ZOE RIVIERA
― seria limitowana

Seria limitowana Riviera została opracowania na bazie wersji Intens wzbogaconej o ekran dotykowy EASY LINK 9,3”, funkcję Easy Park Assist oraz kamerę cofania.

ZOE Riviera jest natychmiast rozpoznawalne po nowym kolorze nadwozia Niebieski Nocturne i ozdobnym bocznym pasie. Obręcze kół Seidon z diamentowym połyskiem 16” zostały zaprojektowane specjalnie dla tej wersji.

Wystrój wnętrza oferuje dwa kolory tapicerki z żeglarskimi akcentami: skórzaną tapicerkę w kolorze niebieskim Navy lub piaskowoszarym, ozdobioną lamówkami o splocie nawiązującym do lin spotykanych w niektórych takielunkach. Deska rozdzielcza, dopasowana kolorystycznie do tapicerki, jest ozdobiona listwą w kolorze jasnego drewna.

W zależności od wybranego poziomu wyposażenia ZOE może być też wyposażone w aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych (AEB City). System, aktywny przy prędkościach od 7 do 80 km/h, wykrywa jadące samochody oraz rowerzystów i pieszych dzięki umieszczonej u szczytu przedniej szyby kamerze i radarowi wbudowanemu w grill ZOE. W razie wykrycia przez system ryzyka kolizji kierowca jest powiadamiany za pomocą dźwiękowego sygnału ostrzegawczego i komunikatu na zespole zegarów. Jeśli nie zareaguje, system automatycznie rozpoczyna hamowanie aż do całkowitego zatrzymania samochodu. 

Morphoz - elektryczny samochód przyszłości

Renault jest jak zawsze pionierem i proponuje samochód, który wręcz fizycznie dostosowuje się do różnych potrzeb rodziny.

Elektryczny - zaprojektowany na nowej platformie modułowej CMF-EV, opracowanej przez Alians, która otwiera nowe możliwości w zakresie stylistyki, komfortu i przestrzeni w kabinie

Modułowy - samochód, który dostosowuje się do potrzeb użytkowników i który można współużytkować

Inteligentny - MORPHOZ jest wyposażony w sztuczną inteligencję, która pełni rolę wirtualnego osobistego asystenta

Autonomiczny - MORPHOZ jest wyposażony w system jazdy autonomicznej poziomu 3, który umożliwia wymianę danych z otoczeniem

Zintegrowany - MORPHOZ jako element inteligentnego ekosystemu elektrycznego wspiera
i przyspiesza transformację energetyczną

Prekursor - MORPHOZ zapowiada nową rodzinę samochodów elektrycznych Renault.

Dodatkowe informacje o nowym Renault MORPHOZ są dostępne tutaj

Kangoo Z.E. Concept, elektryczny miejski show car, który zapowiada przyszłą generację Kangoo

Renault jest pionierem i liderem na rynku elektrycznych samochodów dostawczych w Europie, m.in. dzięki Kangoo Z.E., które jest wiodącym modelem w tym segmencie. Show car Kangoo Z.E. Concept zapowiada atletyczny i dynamiczny design nowej gamy Kangoo, która zostanie zaprezentowana w 2020 roku.

Kontakt prasowy:

MORPHOZ

Vincent Frappereau

 Attaché prasowy

+33 (0)6 35 41 24 55

vincent.frappereau@renault.com

TWINGO Z.E.

Yann CHENOT

Attaché prasowy

+33 (0)6 25 63 22 34

yann.chenot@renault.com

E-TECH

Amélie LE-GALL

Attaché prasowa

+33 (0)6 01 92 12 26

amelie.le-gall@renault.com

Isabelle BEHAR

Attaché prasowa

+33 (0)6 08 71 63 31

isabelle.behar(@)renault.com

GRUPA RENAULT
DZIAŁ PRASOWY

+33 (0)1 76 84 63 36

renault.media@renault.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!