Zobacz także

Odkryj Szkołę Francuską (LFV) podczas Święta Saskiej Kępy

Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia Gimnazjum i Liceum Szkoły Francuskiej! W tym roku Liceum Francuskie w Warszawie bierze udział w wydarzeniu "Święto Saskiej Kępy" i ma przyjemność zaprosić Państwa w sobotę 27 maja 2023 r. na kampus. Dla rodzin to będzie doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o szkole i zapoznać się z dzielnicą...

 

Utworzone w 1919 r., Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

W gimnazjum i liceum ważne miejsce zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, edukacja obywatelska oraz nauka języków obcych. Oprócz języka francuskiego, który jest językiem wykładowym, uczniowie uczą się jeszcze 3 języków nowożytnych (angielskiego, polskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego) od pierwszej klasy gimnazjalnej.

Polskojęzyczni uczniowie mogą w naszej szkole pogłębiać praktykę języka polskiego i poszerzać wiedzę na temat historii i literatury polskiej w ramach międzynarodowej sekcji języka polskiego.

Pod koniec klasy maturalnej uczniowie z Liceum Francuskiego w Warszawie zdają francuską maturę (BAC). Uznawana na całym świecie francuska matura jest przepustką do najlepszych uniwersytetów i prywatnych szkół wyższych polskich, francuskich, europejskich i anglosaskich.

 

Z okazji Święta Saskiej Kępy LFV zaprasza wszystkie rodziny do udziału w ponad dwudziestu warsztatach interaktywnych specjalnie zaprojektowanych przez uczniów i nauczycieli, aby dzielić się przyjemnością wspólnej nauki!

Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (gimnazjum i liceum), który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 10:00 do 13:00 na ul. Walecznych 4/6 na Saskiej Kępie.

 

Od godz. 14.00 gości będą mogli wziąć udział w obchodach Święta Saskiej Kępy i odkryć historię placówki na stoisku LFV na ul. Francuskiej!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na naszej stronie:
https://lfv.pl/event/dzien-otwarty-gimnazjum-i-liceum-na-saskiej-kepie/


Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1c7PO9qkx 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!