Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Ochrona zdrowia w Polsce - potencjał rozwoju i szanse dla inwestorów

Szanowni Państwo,

 

Pragniemy podzielić się z Państwem najnowszym raportem Strategy& Polska: “Ochrona zdrowia w Polsce - potencjał rozwoju i szanse dla inwestorów”.

 

👉 Raport jest dostępny pod poniższym linkiem
https://www.strategyand.pwc.com/pl/pl/publikacje/2024/ochrona-zdrowia-w-polsce-potencjal-wzrostu-i-szanse-dla-inwestorow.html?utm_source=email&utm_medium=email-private&utm_campaign=strategy-ochrona-zdrowia&utm_content=raport-ochrona-zdrowia-w-polsce-potencjal-wzrostu-i-szanse-dla-inwestorow-email-email-private-03-06-2024 

 

W Polsce, struktura ludności coraz bardziej zbliża się do modelu zachodnioeuropejskiego, w którym średni wiek obywatela jest coraz wyższy. W ciągu ostatnich 30 lat znacząco wzrosła średnia długość życia – o 11% wśród mężczyzn i 8% wśród kobiet (1990-2022). Projekcje demograficzne wskazują, że udział ludności powyżej 65. roku życia przewyższy jedną trzecią całej populacji. Zaobserwowane tendencje związane ze starzeniem się społeczeństwa spowodują wzrost zapotrzebowania na usługi ochrony zdrowia.

 

Kluczowe wnioski z raportu:

💡 ~55% wydatków na ochronę zdrowia kierowane jest do osób powyżej 60. roku życia.

💡 8,3% wynosi prognozowany, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu wydatków na ochronę zdrowia w Polsce w latach 2023-2028.

💡 3,1x więcej transakcji dokonano na polskim rynku opieki zdrowotnej w latach 2019-2023, niż w latach 2014-2018.

 

Na co jeszcze wskazują wyniki? Co stanowi aktualnie największe wyzwanie w branży? Jaki potencjał inwestycyjny posiada polski rynek ochrony zdrowia?

O tym przeczytasz w raporcie Strategy&. Zapraszam do lektury raportu i kontaktu z autorami:

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!