Analizy i badania

Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji – czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy

<p style="text-align: justify;">Dostępna jest już 4. edycja kompleksowego badania stanu bezpieczeństwa informacji w Polsce. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie raportu <a href="http://www.pwc.pl/stanbezpieczenstwa" target="_blank">„Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji – czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy”</a> na stronie Izby i w newsletterze.</p>

>

Raport PwC  „Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji – czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy”  jest już dostępny. Jakie s? tegoroczne tezy publikacji opartej na 4. edycji badania stanu bezpieczeństwa informacji w Polsce?  

  • 1/2 firm wydaje mniej niż 1 mln złotych rocznie na bezpieczeństwo IT i informacji. Na co przeznaczane s? te środki i na jakie zmiany powinny przygotować się firmy?  
  • 41% firm przemysłowych, obawia się, że w wyniku ataku hakerskiego może dojść do uszkodzenia infrastruktury. Na jakim etapie jest bezpieczeństwo automatyki przemysłowej?  
  • 21% firm ma systemy klasy SIEM. Jak wzmocnić analizę i wykorzystanie gromadzonych danych?  

Cyfrowa transformacja biznesu wymusza szczególn? dbałość o zaufanie rynku do marki w sieci. Budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród klientów, pracowników i kontrahentów polega dziś przede wszystkim na efektywnym przeciwdziałaniu cyberzagrożeniom. Wyzwaniem dla firm staje się odpowiednie dostosowanie do wymogów nowej rzeczywistości.  

Raport obejmuje szerok? perspektywę zmian zwi?zanych z cyfryzacj?, nowymi regulacjami i nowinkami technologicznymi.  

Zapraszamy do lektury.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!