Zobacz także  •  Sektory i rynki  •  Izba

Obecność Moniki Constant na warszatatach Polska-Litwa | Eksport do Europy środkowej i wschodniej

Według ekspertów gospodarczych polska gospodarka ma duży potencjał, aby poradzić sobie z szokiem wywołanym wojną na Ukrainie.

W czasie, gdy wojna na Ukrainie wciąż trwa, a w Europie Środkowej, Wschodniej i Bałtyckiej dominują kwestie geopolityczne, Business France zaprasza Państwa do odwiedzenia i zapoznania się z sytuacją i możliwościami dwóch krajów znajdujących się w tym regionie na pierwszej linii frontu - Polski i Litwy:

  • Jakie są ekonomiczne skutki obecnego kryzysu?
  • Jakie są perspektywy i możliwości?
  • Jaka rola dla firm?
  • Jakie są najlepsze wybory dla rozwoju Twojej firmy?

Zapraszamy do networkingu podczas wydarzenia, które odbędzie się 23 maja br. w siedzibie Business France, 77 Bd Saint-Jacques, 75014 Paris oraz 24 maja br., online.

ZAPISY

Podczas wydarzenia Monika Constant, Dyrektor Generalna CCIFP wypowie się nt. wpływu kryzysu ukraińskiego na gospodarkę w Polsce.

Odkryj potencjał gospodarczy tych rynków i dowiedz się o trendach konsumenckich oraz głównych projektach realizowanych w celu zwiększenia Twojego eksportu do Europy. 

Obecni będą m.in: Christophe LECOURTIER, Dyrektor Generalny BUSINESS FRANCEFrédéric BILLET, Ambasador Francji w Polsce; Bertrand LE TALLEC, Szef Służby Gospodarczej Państw Bałtyckich; Michel KIVIATKOWSKI, Partner zarządzający MAZARSAnne Magre, Dyrektor Generalna E.Leclerc i wiele innych...


Polska, największy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej i członek UE od 2004 r., ze swoją bardzo prężną gospodarką, jest liderem tej strefy.

Wzrost gospodarczy w 2021 r. uległ przyspieszeniu, czego wyrazem była rekordowa produkcja przemysłowa pod koniec roku. Sprzyjają mu również: silny popyt wewnętrzny, inwestycje zagraniczne pobudzone przez globalną restrukturyzację oraz znaczne fundusze europejskie.

Mimo kryzysu ukraińskiego potrzeby pozostają takie same, a niektóre z nich są nawet bardziej palące:
- potrzeby w zakresie transformacji energetycznej we wszystkich jej formach,
- liczne projekty infrastrukturalne wszelkiego typu,
- modernizacja aparatu produkcyjnego w celu wejścia w przemysł 4.0,
- potrzeby w zakresie innowacji na wszystkich poziomach dla populacji o wysokim stopniu wzajemnych powiązań, zatroskanej o zdrowie, dobrobyt swój i całej planety, która przyjmuje bezprecedensowy ruch migracyjny.

 

Litwa, połączona z Polską wspólną granicą i licznymi interesami gospodarczymi, również oferuje duże możliwości i dąży do wzmocnienia swojego europejskiego zakotwiczenia. Obecnie poszukuje licznych dostawców w celu zdywersyfikowania swojego łańcucha dostaw. Realizowane są duże projekty w dziedzinie infrastruktury, zwłaszcza kolejowej, energetycznej i przemysłowej, ale także w biotechnologii (Litwa jest uznawana za najbardziej rozwinięty w tej dziedzinie kraj w Europie Środkowo-Wschodniej), fintechach i ogólnie w technologii.


 

Więcej szczegółów i program wydarzenia: TUTAJ

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!