Zobacz także  •  Członkowie

Nowy standard posłuży do walki z greenwashingiem na rynku obligacji. Wstępne porozumienie Rady i PE

Unijni ustawodawcy wskazują, że będzie to pierwszy na świecie standard dotyczący zielonych obligacji. Firmy, które go przyjmą, zobowiązują się do realizacji planów zielonej transformacji.

Jak podaje Parlament Europejski, rynek zielonych obligacji odnotowuje gwałtowny wzrost od 2007 r. Roczna emisja zielonych obligacji po raz pierwszy przekroczyła pół biliona USD w 2021 r., co stanowi wzrost o 75% w stosunku do 2020 r. W 2020 r. ponad 50% światowej emisji zielonych obligacji pochodziło z państw UE.

Obligacje zrównoważone środowiskowo są jednym z głównych instrumentów finansowania inwestycji związanych z zielonymi technologiami, efektywnością energetyczną i zasobooszczędnością oraz zrównoważoną infrastrukturą transportową i infrastrukturą badawczą – wskazuje w swoim komunikacie Rada Unii Europejskiej.

Emisja zielonych obligacji stanowi jednak tylko ok. 3–3,5 % całkowitej emisji obligacji na świecie.

Porozumienie ws. zielonych obligacji

We wtorek, 28 lutego 2023 r., negocjatorzy z obu instytucji osiągnęli wstępne porozumienie ws. utworzenia europejskich zielonych obligacji...

Dalsza część artykułu: Nowy standard posłuży do walki z greenwashingiem na rynku obligacji. Wstępne porozumienie Rady i PE (teraz-srodowisko.pl) 

Artykuł pochodzi z serwisu: www.teraz-srodowisko.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!