Aktualności firm stowarzyszonych

Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa

DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.

We wrześniu br. działalność rozpoczął nowy oddział DACHSER w Finlandii, który może pochwalić się terminalem tranzytowym o powierzchni 4000 mkw. i około 600 mkw. biur. DACHSER Finland wykorzystuje nowy terminal do obsługi importu i eksportu oraz dystrybucji w całym regionie Helsinek. Wiele fińskich firm ma swoje siedziby w największej konurbacji w kraju. Nowa filia znajduje się blisko autostrady E75, portu morskiego Vuosaari i lotniska, dzięki czemu ma dobre połączenia komunikacyjne. 

- Nasze nowe możliwości magazynowe wraz z organizacją transportu short distance pozwalają dostarczać naszym klientom w Finlandii wysokiej jakości standardy firmy DACHSER. Jednocześnie obiekt jest doskonale zlokalizowany, aby połączyć kraj z wydajną europejską siecią transportu drogowego DACHSER - mówi Tuomas Leimio, Managing Director, European Logistics, DACHSER Finland Oy.

Nieprzerwany łańcuch dostaw

W Finlandii, podobnie jak w innych krajach, pandemia koronawirusa wzmocniła zainteresowanie publiczne sektorem logistycznym. - Kryzys dał nam możliwość podkreślenia, jak niezawodne są nasze usługi i pokazania, że ​​pomagamy utrzymać bezpieczeństwo dostaw Finlandii - kontynuuje Leimio. - Dzięki bliskiej współpracy z naszymi kolegami na całym świecie, od samego początku wiedzieliśmy, jaki wpływ kryzys może mieć na łańcuchy dostaw. To przyniosło korzyści nam i naszym klientom tutaj w Finlandii, ponieważ byliśmy w stanie szybko dostosować się do nowych wyzwań i utrzymać stabilność naszej działalności przez cały czas – dodaje.

DACHSER Finland Oy powstała w 2014 roku jako spółka joint venture DACHSER i ACE Logistics Group. ACE Logistics Group z siedzibą w Tallinie w Estonii posiada 50% udziałów w spółce joint venture i jest wieloletnim partnerem sieciowym DACHSER w logistyce drogowej w regionie bałtyckim.

Ponadto DACHSER Air & Sea Logistics ma cztery lokalizacje w Finlandii.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!