Aktualności firm stowarzyszonych

Nowy dyrektor generalny marki Dacia i Grupy Renault Rumunia

<p style="text-align: justify;" align="justify"><span style="font-family: Arial, serif;">W dniu 4 kwietnia br. Yves Caracatzanis obejmie stanowisko dyrektora generalnego marki Dacia oraz Grupy Renault Rumunia, zastępując tym samym Nicolasa Maure'a, który zostanie prezesem AVTOVAZ. Będzie odpowiadać przed Denisem Le Votem, starszym wiceprezesem, dyrektorem operacyjnym Regionu Eurazja. </span></p>

>

Yves Caracatzanis, urodzony w 1964  r. w Marsylii, jest absolwentem studiów inżynierskich paryskiej Ecole Centrale. Karierę rozpoczynał w firmie doradczej Bossard Consultants, następnie pracował w Hewlett Packard. W 1992  r. doł?czył do Renault jako kierownik projektu organizacji logistyki. W 1995  r. podj?ł pracę w fabryce we Flins, gdzie był kolejno kierownikiem warsztatu produkcji i montażu, od 1999  r. – kierownikiem działu lakierniczego, a od 2002  r. – kierownikiem działu zapewnienia jakości na potrzeby rozpoczęcia produkcji modeli Clio  3. W 2005  r. został dyrektorem działu inżynierii pojazdów prototypowych Grupy. W 2008  r. uczestniczył w tworzeniu łańcucha dostaw Renault. Od 2013  r. pełni funkcję dyrektora ds. przemysłowych i łańcucha dostaw Regionu Eurazja.  

Nicolas Maure, urodzony w 1960  r. w Orleanie, jest absolwentem paryskiej Ecole Centrale i posiada tytuł MBA uczelni Institut Européen d'Administration des Affaires (INSEAD). W latach 1985–1987 pracował jako doradca w Boston Consulting Group (BCG). Karierę kontynuował w branży motoryzacyjnej w firmach Valeo (1988–1993) i Faurecia (1993–2000). W 2000  r. mianowano go dyrektorem ds. zakupów części i akcesoriów Renault, następnie zajmował stanowisko dyrektora ds. planowania jakości oraz dyrektora generalnego Société de Transmissions Automatiques. Od września 2006  r. do sierpnia 2008  r. Nicolas Maure był dyrektorem zakładu mechanicznego marki Dacia w Rumunii. Później został wiceprezesem Powertrain w ramach Renault-Nissan Purchasing Organization, a w marcu 2013  r. obj?ł stanowisko dyrektora ds. wyników produkcyjnych Grupy Renault. Od stycznia 2014  r. pełni funkcję dyrektora generalnego Grupy Renault w Rumunii oraz prezesa i dyrektora generalnego Automobile Dacia.  

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!