Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Nowy COO Sodexo Polska

Warszawa, 5 października 2023 r. 

 

Nadzór operacyjny na wszystkimi kontraktami Sodexo Polska przejmie nowy COO.  
Od października 2023 r. na to stanowisko do firmy dołączył Łukasz Czak. 

 

 

Aby sprostać ambicjom firmy, a także obecnym wyzwaniom i dynamicznym zmianom na rynku, Sodexo Polska rozwija swoje struktury. Do firmy dołączył nowy COO.  

 

Łukasz Czak będzie sprawował nadzór operacyjny i odpowiadał za cały biznes Sodexo w Polsce. Będzie pracować nad realizacją strategii firmy, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań. W swojej roli skupi się zarówno na utrzymaniu bieżących klientów, jak i poszerzaniu portfolio o kolejne kontrakty.  

 

- Bardzo się cieszę na ten nowy rozdział zawodowy, jakim jest bycie częścią zespołu Sodexo Polska. Widzę zdecydowany potencjał nadchodzącej współpracy. Jestem dumny, że mogę stać się częścią firmy, która ma silne fundamenty i 30-letnią historię na polskim rynku. Zdecydowałem się dołączyć do Sodexo, ponieważ od momentu pierwszego kontaktu czułem, że moje osobiste wartości są spójne z wartościami firmy. Od samego początku byłem przekonany, że jest to miejsce, w którym przede wszystkim liczy się człowiek, a takie podejście jest dla mnie szczególnie ważne - mówi Łukasz Czak, COO Sodexo Polska. 

 

Łukasz Czak ma bogate doświadczenie w obszarze Facility Management, z którym jest związany od 2018 r. Poprzednio, jako Dyrektor Segmentu w jednej globalnych firm FM, odpowiadał za portfel klientów z branży przemysłowej. Jego ekspertyza skupiała się na obsłudze technicznej. Wcześniej pracował również w branży offshore oraz oil & gas, rozwijając się jako inżynier i manager zespołu w międzynarodowym środowisku. Ma także doświadczenie w prowadzeniu projektów w zakresie budownictwa przemysłowego.  

 

Ukończył studia na kierunku Elektroautomatyka na Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mieszka w Gdyni. 

 

Marka Sodexo ma silną tradycję na polskim rynku Facility Management. W 1993 spółka uruchomiła swój pierwszy kontrakt w Polsce, aby po kolejnych trzech dekadach rozwoju stać się jedną z czołowych firm w branżach FM i Food w kraju. Dziś obsługuje 120 klientów w Polsce, służąc unikalną ekspertyzą o bardzo szerokim zakresie.  

 

 

O Sodexo 

Założona w 1966 roku w Marsylii przez Pierre'a Bellona, firma Sodexo jest światowym liderem w dziedzinie usług podnoszących jakość życia - istotnego czynnika wpływającego zarówno na wyniki indywidualne pracowników,  
jak i całej organizacji. 

 

Działając w 53 krajach świata, 422 00 pracowników Sodexo każdego dnia obsługuje 100 milionów konsumentów.  

Grupa Sodexo charakteryzuję się niezależnością i wciąż pozostaje w rękach rodziny, która dała początek całemu przedsiębiorstwu. Firmę wyróżniają także zrównoważony model biznesowy i portfolio serwisów. Oferuje przede wszystkim usługi gastronomiczne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi motywacyjne. Zapewnia wysokiej jakości, wielowymiarowe i dopasowane do potrzeb konsumentów doświadczenia kulinarne, a także kreuje atrakcyjne i włączające miejsca pracy. Zapewnia zarządzanie obiektami klienta  
w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Od momentu powstania, Sodexo koncentruje się  
na konkretnych, codziennych działaniach, aby, za pośrednictwem swoich usług, wywierać pozytywny wpływ gospodarczy, społeczny i środowiskowy. Firma uważa, że rozwój i zaangażowanie społeczne idą w parze. Celem Sodexo jest tworzenie lepszej codzienności dla każdego, aby budować lepsze życie dla wszystkich. 

 

Firma Sodexo jest notowana w indeksach: CAC Next 20, CAC 40 ESG, FTSE 4 Good i DJSI. 

 

Więcej informacji na: www.sodexo.com  

 

W Polsce Sodexo od 30 lat jest liderem w dziedzinie kompleksowej obsługi nieruchomości i największą firmą FM o zasięgu ogólnopolskim. Usługi Integrated Facility Management (IFM) świadczy w ponad 200 obiektach.  
Prowadzi 40 restauracji pracowniczych, świadczy usługi cateringowe – w tym: catering klasy premium jako Sodexo Prestige. Wspiera firmy w zarządzaniu miejscem pracy i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla pracowników w obiekcie klienta. W portfolio stałych klientów ma wiele ikonicznych brandów z branż m.in.: przemysłowej, FMCG, farmaceutycznej i technologicznej. 

 
Więcej informacji na: www.pl.sodexo.com 
 

Sodexo w liczbach 

 
 • 21.1 miliarda euro skonsolidowanego 
  przychodu rocznie w 2022 r.  

 • 422 000 pracowników  
  (stan na 31 sierpnia 2022 r.) 

 

 
 • 53 kraje  

 • 100 milionów obsługiwanych konsumentów dziennie 

 • 13.3 miliarda euro kapitalizacji rynkowej  

(stan na 4 kwietnia 2023 r.) 

Sodexo w Polsce 

 
 • ponad 1800 pracowników 

 • 120 klientów biznesowych 

 

 
 • 40 restauracji 

 • ponad 200 obsługiwanych nieruchomości 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!