Zobacz także

Nowe regulacje mogą zamrozić rynek obrotu gwarancjami pochodzenia

Projekt autopoprawki do nowelizacji Prawa energetycznego i innych ustaw (nr 3237) wywołał falę komentarzy branżowych. Organizacje przekonują, że propozycja regulacji może zamrozić rynek obrotu gwarancjami pochodzenia, co wpłynie na polskie firmy.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na łamach Teraz-Środowisko.pl, że na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL) pojawił się projekt autopoprawki rządowej do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz innych ustaw nr UC74 (druk sejmowy nr 3237). Zmiany przewidują m.in. przesunięcie o rok wdrożenia systemu informatycznego CSIRE. 24 maja br. odbyło się pierwsze czytanie projektu oraz autopoprawki (druk 3237-A), który ostatecznie został pozytywnie zaopiniowany przez posłów. Okazuje się, że w autopoprawce są zapisy, które mogą dotknąć rynek OZE.

Ryzyko zamrożenia obrotu gwarancjami pochodzenia?

W autopoprawce znalazły się punkty zmieniające zapisy dotyczące odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny. Instrument został wprowadzony nowelizacją ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r.

Dalsza część artykułu: Nowe regulacje mogą zamrozić rynek obrotu gwarancjami pochodzenia (teraz-srodowisko.pl)

Artykuł pochodzi z serwisu: www.teraz-srodowisko.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!