Aktualności firm stowarzyszonych

Nowe połączenie drogowo-kolejowe GEFCO dla Toyota Motor Europe

GEFCO, wiodący operator logistyczny dla branży motoryzacyjnej w Europie, wprowadziło innowacyjne połączenie drogowo-kolejowe, które zmniejsza emisję CO2 przez Toyota Motor Europe. Wykorzystując swoje doświadczenie w obszarze logistyki multimodalnej, GEFCO uruchomiło transport części motoryzacyjnych z Hiszpanii do Francji w kontenerach wielokrotnego użytku. Każdego dnia realizowane są dwa połączeniach w obie strony. W porównaniu z poprzednim modelem opartym o transport drogowy, nowe rozwiązanie pozwala Toyocie istotnie zmniejszyć ślad węglowy.

Fundamentem wprowadzonego rozwiązania logistycznego jest silne, 20-letnie partnerstwo GEFCO z Toyota Motor Europe w zakresie dostaw części do fabryk we Francji, Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach Europy.

„Jednym z priorytetów GEFCO jest znalezienie rozwiązań, które pomagają naszym partnerom biznesowym redukować ślad węglowy. W myśl naszego hasła Partners, unlimited, bisko współpracowaliśmy z zespołami Toyota Motor Europe, aby stworzyć szyte na miarę połącznie, które zmniejszy ślad węglowy naszego klienta. Cieszymy się, że możemy sprostać wyzwaniu, jakim jest pomoc Toyocie w Europie w przyjęciu bardziej zrównoważonych praktyk logistycznych i wzmocnić naszą współpracę w tym zakresie” – podkreśla Yvon Pasquiou, Sales and Marketing Director, GEFCO France.

Rozwiązania multimodalne GEFCO są projektowane tak, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przepływy logistyczne o zmniejszonym wpływie na środowisko, a także zoptymalizowanym, bezpiecznym czasie tranzytu. Ponadto pomagają klientom w ograniczaniu wpływu rosnących cen energii i niedoboru kierowców na prowadzenie biznesu.

O GEFCO

GEFCO jest światowej klasy ekspertem w zakresie multimodalnych łańcuchów dostaw i jednym z wiodących dostawców logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO oferuje inteligentne, elastyczne i zrównoważone rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego z partnerów w wielu sektorach. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów, 11500 pracowników i 47 krajów. W 2021 roku grupa odnotowała dochód netto w wysokości 4,2 mld euro. www.gefco.net  

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski(@)webershandwick.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!