Podsumowanie wydarzeń  •  Zobacz także

Nowe otwarcie dla CCIFP – relacja z noworocznego RDV biznesu w Ambasadzie Francji

Ponad 100 osób, reprezentantów polskich i francuskich firm, uczestniczyło wczoraj w Rendez-vous Biznesu zorganizowanym przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą w Ambasadzie Francji w Warszawie, z udziałem Ambasadora Francji Frédérica Billet.

Spotkanie otworzył Fabrice Audan, Prezes CCIFP i Wyborowa Pernod Ricard, który złożył uczestnikom życzenia, a także życzył sukcesów Joannie Jaroch-Pszenicznej, która z dniem 1 stycznia objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Izby, a wczorajsze spotkanie było pierwsze w nowej roli. „W 2023 roku, działania Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej będą skierowane na nowe technologie, wsparcie małych firm i obecność na forach ekonomicznych”, powiedział Fabrice Audan. 

Następnie głos zabrał Ambasador Francji Frédéric Billet, który złożył życzenia noworoczne polskim i francuskim przedsiębiorcom obecnym na spotkaniu, podkreślając jednocześnie dużą dynamikę wymiany gospodarczej w 2022 roku między oboma krajami i współpracy w zakresie wsparcia Ukrainy w kontekście prowadzonej tam wojny. Ambasador podkreślił, że Francja pozostaje drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce.

„W 2023 roku zamierzamy kontynuować naszą strategię, która będzie polegała na wzmocnieniu naszego francusko-polskiego dialogu na rzecz Ukrainy”, powiedział Ambasador Frédéric Billet. Chodzi głównie o nowy projekt francusko-polskiego konsorcjum biznesowego powołanego do odbudowy Ukrainy, w którym uczestniczyć będzie również CCIFP jako jedną z największych izb bilateralnych w Polsce.

Kolejnym wyzwaniem, na które zwrócił uwagę ambasador, będzie kwestia delokalizacja przemysłu zapoczątkowana przez Unię Europejską. „Państwa i podmioty gospodarcze wyciągnęły konsekwencje z kryzysu Covid i zakłócenia łańcuchów dostaw. Wszyscy chcemy teraz budować naszą niezależność na najbardziej strategicznych dobrach przemysłowych: lekach, bateriach elektrycznych, półprzewodnikach, energii, wodorze, danych cyfrowych”.

Następnie Joanna Jaroch-Pszeniczna, nowa Dyrektor Generalna CCIFP, przedstawiła cztery najważniejsze obszary działalności Izby:

  • skoncentrowanie działań na nowoczesnych technologiach,
  • reprezentowanie interesów w ramach istniejących i nowych komitetów,
  • wsparcie dla mikrofirm,
  • promocja i komunikacja, w tym poprzez media społecznościowe.

Zaprezentowała również harmonogram wydarzeń na 2023 rok.

Poznaj pełną prezentację działań CCIFP w 2023 roku >>>

Zwieńczeniem części oficjalnej spotkania było podpisanie umowy między Business France i CCIFP, dzięki której Izba po raz kolejny staje się rekomendowanym przez Business France partnerem dla firm francuskich, które chcą rozwijać się w Polsce.

Po części oficjalnej odbył się koktajl, podczas którego uczestnicy spotkania mieli okazję nawiązać nowe kontakty, a także wesprzeć działania stowarzyszenia Tęcza, które obecne było na spotkaniu i oferowało uczestnikom wyjątkowe misy i dekoracje ceramiczne.

Partnerem wydarzenia była Wyborowa Pernod Ricard.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!