Sektory i rynki  •  Ostatnie zdarzenia

Nowe inwestycje polsko-francuskie w sektorze farmacji i infrastruktury telekomunikacyjnej

W ostatnich miesiącach zostało przeprowadzonych kilka znaczących inwestycji w sektorze farmaceutycznym oraz w obszarze infrastruktury światłowodowej.

Współpraca dotyczy francuskich i polskich firm, które dzięki przeprowadzonym operacjom będą mogły zwiększyć swoją obecność i jakość produktów i usług zarówno w Polsce, jak i w Europie.

 

Delpharm i GSK ogłaszają zakończenie przejęcia zakładu produkcyjnego w Poznaniu przez Delpharm. Francuska spółka Delpharm należąca do wiodących globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO) na rynku farmaceutycznym 29 października kupiła zakład produkcyjny w Poznaniu należący do GSK wraz z całą infrastrukturą i liczącym około 700 osób personelem fabryki. Delpharm będzie nadal, przez co najmniej pięć lat, prowadzić na zasadach kontraktowych produkcję istniejących linii produktów GSK, natomiast GSK pozostanie właścicielem praw do wytwarzanych produktów i podmiotem odpowiedzialnym. Spółka Delpharm od ponad 30 lat świadczy wysokiej jakości usługi z obszaru produkcji i rozwoju i obecnie obsługuje 120 rynków.

Więcej informacji: 

 

Francuska grupa ALLIANDO kupiła spółkę Bayleg, jednego z największych dystrybutorów produktów weterynaryjnych w Polsce. Przejęcie pozwoli Alliando rozszerzyć swoją obecność w Europie i uzyskać wiodącą pozycję na rynku w Polsce, jednocześnie wzmacniając plany rozwoju firmy w Europie Wschodniej w głównym segmencie dystrybucji weterynaryjnej. Przy prawnych aspektach transakcji doradzała kancelaria BSJP, członek Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji: 

 

Transpharma International (należąca do francuskiej grupy Walden) specjalizująca się w logistyce produktów farmaceutycznych zawarło strategiczne partnerstwo z polską spółką Arra Group. Dzięki współpracy Arra Group skorzysta z globalnego know-how, aby zrealizować swoją strategię wzrostu oraz zapewnić klientom jeszcze większy zasięg geograficzny i wachlarz usług.

Więcej informacji: 

 

SERVIER Polska, francuska firma farmaceutyczna, obecna na naszym rynku od 30-tu lat, w ciągu najbliższych pięciu lat planuje zainwestować w rozwój swojej fabryki Anpharm w Warszawie ponad 220 milionów złotych. Nowa inwestycja zmieni lokalną fabrykę w Polsce w globalny zakład. Będą tam produkowane leki, które trafiać będą na 80 rynków na całym świecie. Planowana inwestycja to także transfer do naszego kraju nowoczesnych technologii oraz wzrost zatrudnienia. Do tej pory firma zainwestowała w Polsce blisko 866 mln PLN, a z jej leków korzysta codziennie ponad 1,6 mln pacjentów.

Więcej informacji: 

 

SPIE, wiodący niezależny europejski dostawca wielotechnologicznych usług w sektorze energetycznym i komunikacyjnym, ogłosił podpisanie umowy nabycia NexoTech, wiodącego dostawcy usług utrzymania i instalacji szybkich sieci miedzianych i światłowodowych (FttX), a także usług wdrażania FttX w Polsce.

Więcej informacji: 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!