Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Nowa Prezes Air Liquide Polska

Z dniem 1 kwietnia, Ines Recio Alcaide została nową Prezes Zarządu Air Liquide Polska i Alkat, wzmacniając ambicje firmy do bycia liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju, zgodnie ze strategią Grupy ADVANCE. W swojej nowej roli będzie koncentrować się na utrzymaniu pozycji firmy jako lidera w zakresie bezpieczeństwa, wysokim poziomie satysfakcji naszych klientów zarówno w liniach biznesowych IM, jak i LI oraz rozwoju naszego biznesu w kontekście transformacji energetycznej.

Wcześniej Ines pełniła różne funkcje kierownicze w Air Liquide, w tym w działach Badań i Rozwoju (R&D), Inżynierii i Budownictwa (E&C), pracując w wielu globalnych lokalizacjach, m.in. w Niemczech, Korei Południowej i na Ukrainie. Specjalizuje się w transformacji energetycznej, szczególnie w technologiach wodorowych i CCS, a także w kwestiach zarządzania emisjami Co2. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu finansowym, zwłaszcza w kontekście fuzji i przejęć, które zdobyła w Air Liquide we Francji jako Dyrektor Inwestycji Grupy.

Ines ukończyła z wyróżnieniem studia inżynierskie na Politechnice w Madrycie. Prywatnie jest miłośniczką kuchni hiszpańskiej i piłki nożnej.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!