COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Nowa era dla systemu biurowego?

Z powodu COVID-19 na nowo określone zostaną nie tylko sposoby pracy, ale także struktury i technologie dla Biur.

Korporacje, małe i średnie przedsiębiorstwa, chcąc utrzymać swoją działalność zmuszone zostały do zapewnienia swoim pracownikom rozwiązań umożliwiających pracę w domu. Jednak co dalej?

„Praca z domu” stała się naszą „nową codziennością”. Z powodu COVID-19 musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby pomóc właścicielom i najemcom szybko wrócić na nogi. Zmiany będą konieczne, ponieważ najemcy będą dążyć do redukcji OPEX (wydatki związane z utrzymaniem produktu). W pierwszej kolejności zajmą się kwestią wynajmu powierzchni biurowej.

W dzisiejszych czasach biuro, w tradycyjnym rozumieniu, jest miejscem, gdzie firmy udostępniają dedykowane biurko każdemu pracownikowi.

Aktualne wydarzenia sprawiają jednak, że będziemy musieli zmienić ten sposób myślenia, ponieważ okazało się, że pracownicy nauczyli się pracować wydajnie z domu, przy wykorzystaniu wszystkich odpowiednich narzędzi.

Koncepcja biur Flex nie jest co prawda nowa, ale do tej pory była zarezerwowana głównie dla startupów.

“Dom z dala od domu”

Podczas gdy tradycyjna typologia biur bez wątpienia zostanie zachowana, to na architekturę wnętrz istotnie wpłynie praca zdalna. Według niektórych szacunków, aż 40% dedykowanej powierzchni biurowej już dzisiaj nie jest wykorzystywana. W przyszłości, gdy wielu pracowników będzie mogło spędzać nawet połowę swojego tygodnia pracy poza siedzibą firmy, wystrój wnętrz biur stanie się coraz bardziej elastyczny i zacznie przybierać więcej tonów mieszkalnych, aby stworzyć „dom z dala od domu”.

Nadszedł czas, aby właściciele budynków biurowych i zarządcy nieruchomości zastanowili się nad obecną sytuacją i przygotowali na odmienioną rzeczywistość po pandemii.

Ogólną ideą jest zaadaptowanie miejsc pracy na bardziej komfortowe i przytulne, z elastycznością, która zadowoli wszystkich pracowników z fantazyjnymi salami konferencyjnymi do zdalnego połączenia z klientami i ich kolegami w domu.

Świetna wiadomość, ta technologia już tutaj jest!

Najlepsza Technologia dla przyszłych przestrzeni biurowych:
Wi-Fi 6, BYOD  (Bring Your Own Device), platformy do zarządzania biurem.

Z naszych obserwacji i dzięki ponad 16-letnim relacjom z klientami, począwszy od małych firm aż po zarządców budynków, wynika, że istnieje silna potrzeba zintegrowanych, profesjonalnych rozwiązań, w tym dostarczania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Staramy się pomóc w cyfrowej transformacji, podążając za trendami rynkowymi.

Jedna z głośnych zmian, którą prognozują specjaliści, to nowy tryb pracy. Pracownik przez część tygodnia będzie wykonywał swoje obowiązki z domu, a w pozostałych dniach będzie pracował w biurze.

Wi-Fi 6 to idealne rozwiązanie do połączenia z Internetem i siecią firmową. Zapomnij o koszmarze kabli! Podłączaj automatycznie wszystkich swoich pracowników, a także czujniki IoT, aby zapewnić sobie inteligentne rozwiązanie i automatyzację przestrzeni, poprawiając żywotność baterii urządzeń, a także zmniejszając część rachunków (za energię elektryczną).

Kolejnym dobrym argumentem, istotnym z punktu widzenia menedżerów IT,  jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności dzięki standardowi WPA-3 (Wi-Fi Protection Access).

Pracownicy staną się bardziej odpowiedzialni za swoje urządzenia IT (laptopy, smartfony, tablety). Przyniesienie swojego prywatnego urządzenia (BYOD) będzie niedługo normą.

Cały czas powstają nowe platformy programistyczne do obsługi powierzchni biurowej Flex, dostosowywane do wymagań pracowników – rezerwacja parkingu, miejsca na biurku, sali konferencyjnej.

Bądź cały czas w kontakcie ze swoimi współpracownikami, organizuj poprzez car sharing dojazdy do biura, urządzaj imprezy…

Zarządcy i właściciele nieruchomości otrzymują nieograniczone możliwości.

Znajdźmy to, co pozytywne i budujmy wspólnie nowe Biura!

WIĘCEJ INFORMACJI >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!