Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

News from Poland – Business & Law, odcinek 34: ESG w finansowaniu dłużnym

W tym odcinku News from Poland – Business & Law Stefan Feliniak opisze, jak trend ESG wpływa na kredyty korporacyjne.

ESG (skrót od Environmental, Social and Governance) realizuje koncepcję zrównoważonego biznesu, który uwzględnia nie tylko jego interes ekonomiczny, ale także korzyści dla wszystkich interesariuszy, lokalnych społeczności i środowiska. W ostatnich latach ESG stało się jednym z głównych trendów biznesowych. Trend ten jest również wyraźnie widoczny na rynku finansowania dłużnego. W dzisiejszej rzeczywistości zrównoważone finanse to znacznie więcej niż tylko modne hasło. Statystyki pokazują szybki wzrost wolumenu transakcji ze znakiem ESG.

Temat ten omówi Stefan Feliniak, radca prawny w praktyce bankowości i finansowania projektów kancelarii Wardyński i Wspólnicy, który doradza kredytodawcom i kredytobiorcom w transakcjach finansowania przejęć, project finance oraz restrukturyzacji finansowej.

Gospodarz programu Konrad Grotowski, odpowiadający za praktykę restrukturyzacji i upadłości, podsumowuje obecną sytuację gospodarczą Polski.

News from Poland – Business & Law skierowany jest do zagranicznych dyrektorów polskich firm, zagranicznych inwestorów w Polsce oraz ich zagranicznych doradców. Program ukazuje się wyłącznie w języku angielskim.

W przypadku pytań lub uwag zapraszamy do kontaktu pod adresem: nfp(@)wardynski.com.pl

 

Zobacz film >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!