Aktualności firm stowarzyszonych

Największa na świecie firma prawnicza łączy się z wiodącą kancelarią w Nowej Zelandii

Połączenie kancelarii Dentons z nowozelandzką kancelarią Kensington Swan wzmocni globalną pozycję Dentons w regionie Australazji, umożliwiając klientom dostęp do najbardziej utalentowanych lokalnych prawników oraz ponad 10 000 doradców na całym świecie.

Dentons ogłasza połączenie z Kensington Swan, wiodącą kancelarią w Nowej Zelandii. Po zakończeniu fuzji Dentons stanie się największą globalną kancelarią prawniczą działającą w Nowej Zelandii.

Planowane połączenie umożliwi udzielanie optymalnego wsparcia klientom z regionów, mających ugruntowane relacje handlowe z Nową Zelandią, czyli m.in. z Australią, Chinami, Ameryką Północną, Unią Europejską oraz krajami członkowskimi Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Wraz ze wcześniejszymi połączeniami w Australii oraz Papui Nowej Gwinei, fuzja z kancelarią w Nowej Zelandii wzmocni pozycję Dentons jako dominującej globalnej kancelarii w regionie Australazji. Klienci Dentons będą mieli dostęp do doświadczenia i talentów ponad 10 000 prawników na całym świecie, zaś kancelaria umożliwi klientom dostęp do najbardziej utalentowanych prawników na lokalnych rynkach.

„Tak jak we wszystkich pozostałych strategicznych inicjatywach wzrostu, również i teraz to klienci są motorem działań kancelarii Dentons, które owocują poszerzaniem naszej obecności w regionie Australazji” – mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons. „Rynek nowozelandzki jest niezwykle ważny dla klientów, a dzięki połączeniu obie firmy będą mogły wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Nowej Zelandii oraz na całym świecie”.

„Skupienie się przez Dentons na znalezieniu partnerów, z którymi możliwa jest integracja i którzy udowodnili swoją zdolność do oferowania wysokiej jakości usług prawniczych i rozwiązań na swoich rodzimych rynkach, tworzy efekt kuli śnieżnej, przyciągając nie tylko talenty na nowym rynku, ale również przyszłych partnerów, z którymi możliwe będą połączenia w ich regionach” - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Fuzja z wiodącą firmą, jaką jest Kensington Swan w Nowej Zelandii, utrzyma dynamikę Dentons w Australazji, umożliwiając kancelarii po raz kolejny nie tylko utrzymanie, ale i zapewnienie jeszcze wyższej jakości, również w trakcie jej rozwoju”.

Od czasu wejścia na rynek regionu w 2016 roku Dentons został najszybciej rozwijającą się kancelarią w Australii, otwierając biura na wszystkich głównych australijskich rynkach i zwiększając tylko w ostatnim roku liczbę prawników o 25 procent. Przy uwzględnieniu biur w Auckland i Wellington, połączenie z Kensington Swan umożliwi klientom Dentons dostęp do zespołu 113 prawników, którzy są w stanie wyjść naprzeciw potrzebom klientów działających w różnych sektorach.

„Ze względu na bliskie stosunki ekonomiczne pomiędzy Australią i Nową Zelandią, fuzja z wiodącą kancelarią, jaką jest Kensington Swan, umożliwi większą współpracę w tym regionie, co będzie korzyścią dla klientów” – mówi Doug Sipenicev, Partner Zarządzający w Australii.

Kensington Swan jest kancelarią krajową oferującą pełen zakres usług w obszarze prawa handlowego, w której wyspecjalizowane zespoły współpracują w różnych obszarach swoich praktyk, zapewniając klientom indywidualny sposób współpracy oraz kompletne rozwiązania prawne. Tak jak Dentons, Kensington Swan stosuje podejście policentryczne, któremu przyświecają wartości takie, jak integracja i zróżnicowanie. Kancelaria działa na poziomie wspólnot lokalnych, zgodnie z ugruntowaną tradycją podejmowania działań pro bono, współpracy w formie wolontariatu i wsparcia finansowego na rzecz lokalnych społeczności.

Kensington Swan jest uznanym liderem na rynkach finansowych, w sektorze państwowym i infrastrukturalnym oraz uznanym specjalistą w zagadnieniach związanych z ochroną środowiska, edukacją, produktami FMCG, produkcją, ochroną zdrowia i prawem energetycznym. Połączenie firm prawniczych umożliwi osiągnięcie efektu synergii w każdym z tych obszarów, w których Dentons jest uznanym liderem.

David Campbell, Przewodniczący Rady kancelarii Kensington Swan, twierdzi, że: „Połączenie z Dentons stanowić będzie potwierdzenie, że Kensington Swan jest kancelarią oferującą w Nowej Zelandii dostęp do najlepszych prawników w większości lokalizacji na świecie”. Jak dodaje: „Klienci Kensington Swan coraz częściej prowadzą działalność nie tylko na terenie Australazji, ale również poza nią, dlatego globalna platforma Dentons umożliwi nam płynne świadczenie usług naszym klientom działającym zarówno w regionie, jak i na całym świecie”.

„Przyciąga nas gotowość Dentons to kwestionowania stanu zastanego i świadczenia na rzecz klientów innowacyjnych usług zawsze, bez najmniejszego uszczerbku dla jakości i profesjonalizmu. Etos ten pasuje do pragmatycznego podejścia kancelarii Kensington Swan do usług prawnych, które z kolei wspiera strategiczne i handlowe cele naszych klientów” – potwierdza Charles Spillane, Partner Zarządzający Kensington Swan.

Połączenie ma wejść w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, po zatwierdzeniu przez partnerówi z zastrzeżeniem spełnienia wymogów regulacyjnych.

 

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera
w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu
do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

 

O Kensington Swan

Kensington Swan jest jedną z wiodących kancelarii w Nowej Zelandii specjalizującą się w prawie handlowym, posiadającą biura w Auckland i Wellington. Zespoły naszych specjalistów współpracują ze sobą, zapewniając kompletne rozwiązania prawne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Naszym celem jest zapewnienie podejścia elastycznego, profesjonalnego i skoncentrowanego na świadczeniu najwyższej jakości usług. https://www.kensingtonswan.com/

 

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager                          

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!