Największa na świecie firma prawnicza łączy się z elitarną kancelarią z Korei Południowej

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłasza dziś planowane połączenie z Lee International, wiodącą kancelarią z Korei Południowej – jedenastej najpotężniejszej gospodarce świata i trzeciej najsilniejszej gospodarce w Azji.

Integracja ta jest kolejnym krokiem w przyjętej przez Dentons strategii, która zakłada bycie pierwszą międzynarodową firmą prawniczą w Korei Południowej, która połączy się z tamtejszą kancelarią. Umożliwi to świadczenie usług doradztwa prawnego spółkom koreańskim prowadzącym działalność na całym świecie. Dentons będzie jedyną globalną firmą prawniczą oferującą obsługę prawną klientów tego regionu.

Policentryczne podejście Dentons oraz filozofia firmy, opierająca się na działalności w ramach i na rzecz lokalnych społeczności, tworzy przewagę konkurencyjną polegającą na umożliwieniu łączenia talentów i możliwości, jakie oferuje Korea Południowa. Dentons jest pierwszą globalną firmą prawniczą, której działalność w Korei Południowej będzie w pełni kontrolowana i będzie w całości stanowiła własność partnerów koreańskich, pracujących i pochodzących z lokalnej społeczności, co nie jest typowym połączeniem.

Lee International i Dentons podzielają wizję tworzenia wiodącej kancelarii prawnej w Korei Południowej, umożliwiającej zapewnienie klientom wsparcia w każdym miejscu w regionie. Obie firmy cenią sobie podejście policentryczne, ważna jest dla nich także różnorodność oraz działalność w ramach i na rzecz lokalnych społeczności.

„Połączenie z tak uznaną firmą, posiadającą silne więzy gospodarcze w Korei, wzmocni wartość marki Dentons w regionie” – mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons i dodaje: „Cieszymy się na poszerzenie oferty dzięki naszej obecności w tym ważnym regionie.”

„W wyniku połączenia Dentons stanie się jedyną globalną firmą prawniczą, mogącą praktykować koreańskie prawo, oferując klientom najwyższej jakości doradztwo prawne i rozwiązania biznesowe” – mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons i dodaje: „Połączenie to ilustruje strategię przyjętą przez Dentons, polegającą na poszerzaniu działalności w dynamicznych i rozwijających się regionach.”

Połączenie z kancelarią w Korei Południowej opiera się na sile marki, którą Dentons ugruntował już w Seulu, wraz z połączeniami Dentons w Chinach, Australii oraz regionie ASEAN, co stało się czynnikiem wspierającym wzmocnienie renomy opartej na doskonałości. Połączenie wzmocni dynamikę Dentons w Korei Południowej, przyciągnie utalentowanych ludzi, a także umożliwi oferowanie usług na skalę niespotykaną u globalnych konkurentów oraz kolejne połączenia w przyszłości.

Lee International oferuje pełen zakres usług prawnych we wszystkich obszarach swojej praktyki. Nieustannie wzmacnia pozycję w kluczowych obszarach, takich jak prawo własności intelektualnej, fuzji i przejęć, prawo finansowe, prawo nieruchomościowe, prawo spółek, postępowania sądowe i arbitraż międzynarodowy, prawo w branży rozrywkowej, prawo pracy oraz w sektorze TMT i biotechnologii. Połączenie z kancelarią w Korei Południowej opiera się na sile marki, którą Dentons ugruntował już w Seulu.

„Z entuzjazmem łączymy się z Dentons”, mówi Sung-Duck Park, Przedstawiciel Lee International i dodaje: „Połączenie z Dentons umożliwi nam dopasowanie talentów każdej z firm do oczekiwań zarówno w Korei Południowej, jak i na całym świecie.”

Korea Południowa przeszła jedną z największych transformacji gospodarczych w okresie ostatnich 60 lat. W latach 60. XX wieku była gospodarką opartą na rolnictwie, a w 2016 r. stała się jedenastą najsilniejszą gospodarką na świecie pod względem PKB. Gospodarka Korei Południowej koncentruje się na rozwoju technologii i innowacji promujących rozwój – są one kluczowymi czynnikami wzmacniającymi konkurencyjność eksportu i napędzającymi przez ostatnie dekady imponujący wzrost gospodarczy tego kraju.

Po zatwierdzeniu przez partnerów oraz po spełnieniu obowiązujących wymogów regulacyjnych połączenie wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!