Aktualności firm stowarzyszonych

Nad „Domem przy Źródle” – krakowską inwestycją Eiffage Immobilier Polska – właśnie zawisła wiecha

„Dom przy Źródle” powstaje w krakowskim Starym Podgórzu u zbiegu ulic Podskale i Kalwaryjskiej, w pobliżu Ronda Matecznego. Jest wspólnym projektem spółek z grupy Eiffage.

Realizacja przebiega zgodnie z planem: w stanie deweloperskim ma zostać zakończona już pod koniec 2019 r. Prawie 70 proc. powstających tu mieszkań i lokali znalazła już swoich nabywców. Poszczególne lokale są bardzo zróżnicowane: od 1- do 4-pokojowych, o powierzchni od 26 m2 do 85 m2, z jasną oddzielną kuchnią bądź z funkcjonalnym aneksem kuchennym. Dominują 2- lub 3-pokojowe mieszkania o średnim metrażu, jednak na ostatnim piętrze zlokalizowane zostały przestronne apartamenty z tarasami, z których roztaczać się będzie widok na Wzgórze Wawelskie i na panoramę miasta. Przestrzeń wspólną inwestycji wypełni patio z niewielkim terenem zielonym. Jego ozdobą wkrótce stanie się wolnostojąca rzeźba „Źródło Podgórza” – prace konkursowe na projekt są przyjmowane do 14 bm. Na patio przewidziano również miejsce na stojaki na rowery i stację serwisową. Dach całego budynku pokryje naturalna zieleń. W podziemiach inwestycji przewidziano 88 miejsc parkingowych.

Więcej na temat...Mieszkania dla tych, którzy cenią sobie zarówno spokój, jak i możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta znajdują się od strony ulicy Podskale (cichej, kameralnej uliczki oddającej klimat Starego Podgórza) i wewnętrznego patio. Od strony ulicy Kalwaryjskiej zaprojektowano mieszkania dla osób młodych, którym nieobcy jest zgiełk miejskiego życia. Dla ich komfortu, lokale te są wyposażone w okna o podwyższonym współczynniku izolacji akustycznej. Dla części mieszkań przygotowano specjalną ofertę z myślą o inwestorach zainteresowanych wynajmem lokali pracownikom z sąsiadujących biurowców lub studentom krakowskich uczelni.

Nazwa inwestycji – „Dom przy Źródle” – odwołuje się do historii Podgórza i przypomina o pobliskim uzdrowisku „Mateczny Zdrój”, otoczonym przez piękny stary park. Znajduje się tu źródło wód mineralnych odkryte w 1898 r. przez Antoniego Matecznego, patrona pobliskiego ronda.

Poza bliskością Ronda Matecznego, które jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych dzielnicy, okolica „Domu przy Źródle” kryje w sobie inne ciekawe walory lokalizacyjne. W nie więcej niż 12 minut spacerem można dostać się do Parku Bednarskiego, na Planty im. Floriana Nowackiego lub nad Wisłę.

Zaletą lokalizacji są też walory Starego Podgórze. Dzielnica ta posiada bogatą infrastrukturę gastronomiczną, rekreacyjną i edukacyjną: oferuje liczne restauracje, kluby fitness, galerie handlowe z kinami, a Bulwary Wiślane i okoliczne parki zachęcają do spacerów. Podgórze stwarza idealne warunki dla osób ceniących aktywny wypoczynek i dostęp do atrakcji miasta. Doskonale czuć się tu mogą także rodziny z dziećmi, z uwagi na bliskość szkół i przedszkoli, ośrodków zdrowia i aptek.

„Dom przy Źródle” jest drugą inwestycją realizowaną przez Eiffage Immobilier Polska. Pierwszą realizacją spółki był kameralny apartamentowiec „Villa Sadyba” na warszawskiej Sadybie.

Dom przy Źródle w skrócie:

  • Adres inwestycji: ul. Kalwaryjska 81/83 róg ul. Podskale, Kraków-Podgórze
  • Liczba nadziemnych kondygnacji: 6
  • Łączna liczba mieszkań: 80
  • Liczba miejsc parkingowych w podziemnym parkingu: 88
  • Powierzchnie mieszkań: 26 mdo 85 m2
  • Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Budownictwo i Eiffage Polska Serwis
  • Inwestor: Eiffage Immobilier Polska
  • Autor projektu architektonicznego: Wojciech Ciechan (B2 Studio)
  • Planowana data oddania w standardzie deweloperskim: koniec 2019 r.
  • Prezentacja realizacji: www.domprzyzrodle.pl

***

Eiffage Immobilier Polska (EIP) należy do grupy Eiffage, jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Wiodącym podmiotem grupy Eiffage w Polsce jest firma Eiffage Polska Budownictwo (EPB) – działający w Polsce od ponad 30 lat generalny wykonawca usług budowlanych, wyspecjalizowany w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Firma posiada szerokie doświadczenie w budowie wymagających, nowatorskich i trudnych technologicznie obiektów.

Biuro prasowe Eiffage w Polsce:

Barbara Czerniawska
E: media.poland(@)eiffage.com
T: +48 604 16 16 06

Joanna Cendrowska
Rzecznik prasowy Eiffage w Polsce
E: joanna.cendrowska(@)eiffage.com
T.: +48 22 566 48 00

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!