Aktualności firm stowarzyszonych

Mural „Kocham Pragę” uratowany!

Na warszawską Nową Pragę powrócił słynny mural. Zgodnie z zapowiedzią dewelopera Eiffage Immobilier Polska (EIP) symboliczny znak „Kocham Pragę” przeniesiono na elewację nowoczesnej kamienicy przy ulicy Stalowej 27. Prace artystyczne zbiegły się w czasie z zakończeniem prac budowlanych inwestycji mieszkaniowej.

Mural „Kocham Pragę” to znak autorstwa Tomasza Biernata, który od 2013 roku zdobił elewację budynku przy ulicy Stalowej 25. Wraz z postępem prac przy budowie sąsiedniej inwestycji „Stalowa 27” mural został zasłonięty. Deweloper, Eiffage Immobilier Polska, postanowił zachować znak dla przyszłych pokoleń. Dzięki umowie przekazującej prawa aktorskie do znaku udało się odtworzyć mural na elewacji nowoczesnej kamienicy.

- Realizując inwestycje w miejscach tak charakterystycznych jak warszawska Praga zawsze działamy z wyczuciem i szacunkiem dla otoczenia i historii. Przejawia się to nie tylko w naszym podejściu do projektowania, ale też w takich gestach jak przeniesienie charakterystycznego znaku „Kocham Pragę” na elewację naszego budynku – mówi Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska.

Instalacja muralu na elewacji budynku przy ulicy Stalowej 27 zbiegła się w czasie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wszystkich 60 mieszkań znajdujących się w inwestycji.

Eiffage Polska Immobilier (EIP) po raz drugi oddaje do użytku budynek mieszkaniowy w Warszawie. Wraz z oddaniem inwestycji „Stalowa 27” na Nowej Pradze pojawiło się 56 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 28 do 58 mkw. oraz cztery dwupoziomowe apartamenty, ulokowane na najwyższej, cofniętej kondygnacji.

Wszystkie mieszkania wyposażono w balkon lub loggię, zaś apartamenty – w tarasy. Lokale na parterze położone od strony zielonego patio, mają dostęp do wydzielonych, prywatnych ogródków. W budynku przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znalazł się także parking podziemny oraz miejsca postojowe dla rowerów i wózków.

Kamienica przy ulicy Stalowej 27 od samego początku cieszyła się uznaniem kupujących, którzy docenili ją przede wszystkim za korzystną lokalizację w pobliżu dwóch stacji metra, a także funkcjonalny projekt mieszkań i zagospodarowania przestrzeni wspólnych. Sam budynek idealnie wkomponowuje się w oryginalną zabudowę i historyczny charakter Nowej Pragi.

- Trzynaście miesięcy pracy połączonych zespołów Eiffage dało efekt w postaci eleganckiej kamienicy o schludniej i wyważonej fasadzie. „Stalowa 27” to klasa sama w sobie. Ujmuje prostotą i funkcjonalnością. - podkreśla Tymon Nowosielski.

„Stalowa 27” to kolejna inwestycja realizowana przez spółki grupy Eiffage w Polsce w ramach synergii dewelopera Eiffage Immobilier Polska oraz generalnego wykonawcy Eiffage Polska Budownictwo. Obecnie w ramach Grupy powstają kolejne przedsięwzięcia: apartamentowiec „HB1820” oraz „Atmo” we Wrocławiu. Wkrótce rozpocznie się też realizacja 640 mieszkań na wynajem w dwóch warszawskich inwestycjach, które były przedmiotem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej transakcji w obszarze PRS zrealizowanej przez Eiffage Immobilier Polska oraz szwedzki Heimstaden Bostad.

„Stalowa 27” w liczbach:

 • Adres inwestycji: ul. Stalowa 27, Warszawa
 • Liczba kondygnacji nadziemnych: 6
 • Liczba kondygnacji podziemnych: 1
 • Łączna liczba mieszkań i apartamentów: 60
 • Powierzchnie mieszkań i apartamentów: 28 mkw. do 90 mkw.
 • Liczba miejsc parkingowych w podziemnym parkingu: 8
 • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo SA
 • Deweloper: Eiffage Immobilier Polska sp. z o.o.
 • Autor projektu architektonicznego: Loesch+Partnerzy
 • Zakończenie prac budowlanych: Q1 2021
 • Prezentacja realizacji: stalowa27.pl

---------

Kontakt dla mediów :

Rzeczniczka Prasowa :

Joanna Cendrowska

joanna.cendrowska@eiffage.com

Tel. +48 514 607 954

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!