Aktualności firm stowarzyszonych

MOZAIKA – NOWA W POLSCE MARKA CENTRÓW CODZIENNYCH ZAKUPÓW “PO SĄSIEDZKU”

MOZAIKA to nowo powstała marka obiektów codziennych zakupów i usług, w ugruntowanych i atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Polski. Wraz z premierą 2 grudnia 2021 r. w Krakowie MOZAIKA zaprezentowała swoją szeroką ofertę, która jest atrakcyjna dla zróżnicowanej grupy odbiorców, pośród których są zarówno sieci handlowe, jak i ostateczni klienci.

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim - bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7 400 m kw., duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także duża strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

Redefiniujemy miejsca, które od lat wpisane są w tkankę dzielnicy oraz reagujemy na ciągłe zmiany nawyków zakupowych. To duża odpowiedzialność i wyzwanie, ponieważ zmieniamy projekty z komercyjną historią i nadajemy im zupełnie nowe życie. Wspólnie z mieszkańcami odkrywamy na nowo funkcjonalność lokalizacji, podkreślamy nowe możliwości, wprowadzając marki, które wcześniej nie były dostępne w okolicy. Cieszy nas, gdy widzimy duże zainteresowanie klientów tym, co może ich zaskoczyć, w miejscu, które naprawdę dobrze znają

Fabrice Paumelle, Head of Retail, BNP Paribas Real Estate Poland

4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
 W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami. Oprócz Krakowa grupa posiada w Polsce około 100 000 m kw. powierzchni handlowej.

Centra codziennych zakupów, takie jak MOZAIKA,  cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale wpisują się w nowe oczekiwania polskich klientów i są bezpośrednią odpowiedzią na ich nawyki zakupowe. Współczesny klient wysoko ocenia wygodę, wielkość i ogólną ofertę kompaktowych obiektów handlowych, które wystarczają do zaspokojenia ich rozszerzonej listy codziennych potrzeb. Ich wzorcami są znane sieci sklepów o ugruntowanej wartości oraz dobrze rozpoznawalne marki gwarantujące satysfakcję z zakupów. Z myślą o takich klientach otworzyliśmy krakowską MOZAIKĘ

Radosław Trzepla, Head of Polish Operations, 4FI

Stworzyliśmy dla tego obiektu zupełnie nową jakość komercyjną, angażującą mieszkańców Krakowa. To ogromna zmiana dla tego miejsca. Dodatkowo jego atutem jest duże zróżnicowanie oferty handlowej i umiejętne połączenie znanych marek sieciowych z lokalnymi najemcami, którzy w takiej mozaice czują się jak w domu

Michal Pszkit, Member of Management Board and Head of Property Management Department, BNP Paribas Real Estate Poland

MOZAIKĘ Kraków tworzą:

  • Sklep Kaufland, market budowlany OBI, elektromarket RTV Euro AGD, sklep zoologiczny Maxi Zoo.
  • Gastronomia: Krakowskie Wypieki, Piekarnia Gruzińska, Piekarnia Strusinianka, Bistro Grande, Route 66 (burgery/sałatki)
  • Zdrowie i uroda: drogeria Rossmann, apteka DR Max, MIB OPTIC (optyk), Toto Hair (artykuły fryzjerskie).
  • Akcesoria mobilne i operatorzy komórkowi: T-Mobile, Orange, Play, Liberty, Teletorium.
  • Moda/ obuwie: Szachownica, Deichmann.
  • Usługi: pralnia EBS, kwiaciarnia La Flor, kantor – lombard, Mister Minit (serwis/naprawy). 
  • Salonik prasowy Inmedio.
  • Bank Pekao.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

O BNP PARIBAS REAL ESTATE

BNP Paribas Real Estate to międzynarodowa firma doradcza i konsultingowa skoncentrowana na rynku nieruchomości komercyjnych. Opiera się na sześciu liniach biznesowych obejmujących cały cykl życia nieruchomości: Inwestycje Budowlane, Transakcje, Doradztwo, Wyceny, Zarządzanie Nieruchomościami oraz Zarządzanie Inwestycjami.

Dzięki unikalnym kompetencjom BNP Paribas Real Estate Poland działa w Polsce i w regionie w obecnej formie od 2010 roku. BNP Paribas Real Estate Poland opiera się na własnych kwalifikacjach, wiedzy ponad 90-osobowego zespołu ekspertów i wyższej kadry zarządzającej. Umiejętnie łączy globalne doświadczenia z doskonałą znajomością lokalnej specyfiki i dynamicznie zmieniających się rynków. Celem firmy jest tworzenie wartości dodanej we wszystkich projektach realizowanych na rzecz klientów.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!