Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

MOZAIKA KLIMATYCZNA – Szkolenie na temat zmian klimatu

DATA: 27 kwietnia 2021

GODZINY: 9:00-12:00

MIEJSCE: online

CENA: - cena preferencyjna przy rejestracji do 12.04 włącznie: 300 zł netto (+VAT 23%) (z płatnością do 12.04 włącznie do końca dnia)
- cena standardowa przy rejestracji od 13.04 do 26.04: 350 zł netto (+VAT 23%) (z płatnością do 26.04 włącznie)

OPIS WYDARZENIA: "Mozaika klimatyczna" to szkolenie w formie gry, której uczestnicy poznają przyczyny i mechanizmy zmian klimatu. W ramach warsztatów, uczestnicy pod kierunkiem animatora wspólnie układają tytułową “mozaikę” ilustrującą związki przyczynowo-skutkowe między zjawiskami. W tym celu posługują się 42 kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC) ❗️To właśnie raporty IPCC są punktem wyjścia do światowych negocjacji klimatycznych.

Warsztaty stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wykładowca uczelni inżynierskich, ekspert w dziedzinie zmian klimatu i transformacji energetycznej.

Od 2017 r. w warsztatach wzięło udział ponad 140 000 osób we Francji i na świecie. Wśród nich byli uczestnicy światowych konferencji klimatycznych COP24 w Katowicach w 2019 roku i COP25 w Madrycie w 2020 r.

„Mozaika klimatyczna” w wersji online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Warsztaty trwają 3 godziny.
Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób w 2 grupach (8 os./grupa). Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Warsztaty prowadzone są w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę).

Do kogo jest skierowane szkolenie:
- pracownicy odpowiedzialni za CSR, zrównoważony rozwój, strategię i adaptację firmy do zmian klimatycznych
- pracownicy z działu HR, odpowiedzialni za szkolenia,
- członkowie zarządu i menedżerowie
- każda osoba zainteresowana zmianami klimatu

Prowadzenie warsztatów:
Virginie Little oraz Katarzyna Udrycka z Little Greenfinity, animatorki certyfikowane przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat.

❗️ Więcej informacji i zapisy: www.linkedin.com/events/warsztatynatematzmianklimatunap6782407188775227392/about/
 

ORGANIZATOR: Little Greenfinity

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!