Podsumowanie wydarzeń  •  Izba  •  Członkowie

Minister Michał Kurtyka gościł na trzynastej Gali CCIFP - relacja filmowa

Minister Michał Kurtyka, reprezentanci Sejmu i Senatu oraz Prezesi największych firm francuskich i polskich uświetnili swoją obecnością kolejną już Galę Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP), która odbyła się 31 stycznia w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Tematem przewodnim był karnawał w Nicei – największe tego typu wydarzenie we Francji.

Gala CCIFP, jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony francusko-polskiego środowiska biznesowego. Jest to bowiem doskonałe miejsce, by w przyjemnej atmosferze nawiązać nowe kontakty, spotkać prezesów największych firm, jak również reprezentantów świata mediów i polityki.

W tym roku swoja obecnością zaszczycił nas Minister Klimatu Pan Michał Kurtyka. Kwestie współpracy w obszarze zmian klimatycznych i transformacji energetycznej są bowiem kluczowe w kontekście polsko-francuskiego partnerstwa oraz wyzwań stojących przed Europą. Wśród przedstawicieli biznesu nie zabrakło prezesów takich firm jak: Michelin, BNP Paribas, Auchan, Canal +, Carrefour, Pierre Fabre Dermo Cosmetiques, Sodexo, Sofitel Warsaw Victoria, Wyborowa Pernod Ricard, Orange Polska, czy Publicis Groupe.

Goście mieli okazję skosztować wyśmienitego menu przygotowanego specjalnie na te okazję przez Macieja Majewskiego, Szefa Kuchni La Brasserie Moderne oraz Jakuba Kasprzaka, Szefa Kuchni restauracji Sezony oraz laureata polskiej edycji Bocuse d’Or, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych na świecie. Serwowane dania inspirowane były smakami z Lazurowego Wybrzeża, gdyż tematem przewodnim tegorocznej Gali był Karnawał z Nicei. Jest to doroczne święto hucznie obchodzone w tym najbardziej znanym francuskim kurorcie, które gromadzi licznych gości nie tylko z Francji. W jego trakcie odbywają się słynne parady, uliczne tańce i „bitwy kwiatowe”.

Podobne atrakcje czekały w tym roku na uczestników Gali. Nie zabrakło, gorących, karnawałowych pokazów tanecznych, kolorowej scenografii, masek, brokatu, balonów i konfetti. W trakcie Gali odbył się również pokaz ekskluzywnej mody damskiej projektantki Ewy Ciepielewskiej. Na koniec goście zostali zaproszeni do tańca i kuluarowych rozmów przy winie i koktajlach serwowanych przez barmanów Wyborowa Pernod Ricard. Gala CCIFP odbyła się w tym roku w przeddzień wizyty do Polski Prezydenta Francji Emmanuela Macrona, dlatego też była ona dobra okazją do rozpoczęcia rozmów na temat polsko-francuskiej współpracy, które kontynuowane były na spotkaniach w kolejnym tygodniu.

Gala CCIFP jest co roku jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą – organizację zrzeszającą ponad 450 polskich i francuskich firm. Obecnie Francja jest trzecim największym inwestorem zagranicznym w Polsce. Wartość inwestycji przekracza 81 mld złotych, a liczba stworzonych bezpośrednio miejsc pracy to ponad 200 000.

 

Partnerem Złotym Gali była firma Michelin.

Partnerem Srebrnym Gali była BNP Paribas Bank Polska.

Partnerami brązowymi Gali byli: Auchan Polska, Eau Thermale Avene, Bocuse d’Or Poland, Canal +, Carrefour Polska, Sodexo Polska, Sofitel Warsaw Victoria, Wyborowa Pernod Ricard.

Partnerami medialnymi Gali byli: Dziennik Gazeta Prawna, Dzienik.pl, Forsal.pl, Gazeta Prawna.pl, Lepetitjournal.com, My Company, Warsaw Business Journal, Poland Today

Partnerami strategicznymi CCIFP są: Auchan Polska, BNP Paribas Bank Polska, Carrefour Polska, Grupa Publicis, Orange Polska, Wyborowa Pernod Ricard.

RELACJA FILMOWA Z WYDARZENIA

Partner Złoty Gali

Partner Srebrny

Partnerzy brązowi

Partnerzy pokazu mody

Partnerzy medialni

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!